REAL UVJERLJIV

Šokantan poraz Barcelone u Granadi, Atleticu otvoren put do naslova prvaka!

Real iskoristio veliki kiks Katalonaca i s uvjerljivom 4-0 pobjedom nad Almerijom preskočio katalonski sastav u borbi za naslov prvaka. Modrić je odigrao 90 minuta
Piše: ArhivaObjavljeno: 13. travanj 2014. 00:06

Barcelonu trese kriza neviđenih razmjera. Martinova grogirana momčad nakon ispadanja iz Lige prvaka doživjela je još jedan težak udarac. Možda još teži od onog na Vicente Calderonu. Barcelona je izgubila na gostovanju od Granade 0-1 i možda se oprostila od nadanja da će obraniti naslov španjolskog prvaka. Naime, Atletico bi sutrašnjom pobjedom protiv Getafea pobjegao Blaugrani na četiri boda prednosti, a problem je što ih je prestigao i Real koji je bez većih mukao otpuhao Almeriju s 4-0.

Jedini gol na Estadio Los Carmenesu postigao je Yacine Brahimi u 16. minuti i tako je donio Granadi prvu pobjedu nad Barcelonom nakon 42 godine. U jednoj od rijetkih Granadinih prilika Brahimi je ušao munjevito u kazneni prostor i udarcem u bliži kut s nekih sedam, osam metara malo iskosa s desne strane savladao Josea Pinta.

Malo Barceloni znači statistička dominacija i čak 80-postotni posjed lopte, kada nijedna od njihovih zvijezda nije našla put do suparničke mreže.

Y. Brahimi goal (Granada 1-0 FC Barcelona) HD by martynas-blazys

Kiks Barcelone ekspresno je sikoristio Real. Kraljevi, kao što se i očekivalo, nisu imali ni najmanjih problema s davljenicima iz Almerije. Real je bio raspucan i bez Cristiana Ronalda. lmeriju je načeo Angel di Maria u 28. minuti susreta prekrasnim pogotkom s desne strane Realova napada. Argentinac je izmijenio dupli pas s Nachom, nakon čega je lijevom nogom iskosa sjajno pogodio dijagonalni kut za vodstvo "kraljeva".

Rezultat se potom nije mijenjao sve do 53. minute i trenutka kada je gromovito s lijeve strane kaznenog prostora opalio neometani Gareth Bale, a lopta je, unatoč činjenici da ju je golman imao na ruci, završila u mreži za udvostručenje vodstva.

Real Madrid 4-0 Almeria All Goals & Highlights... by SupremeGoals

Samo tri minute kasnije Isco je lukavo s iste strane kaznenog prostora gostiju opalio između nekoliko domaćih igrača u bliži golmanov kut koji je bio pokriven. Udarac je iznenadio gostujućeg vratara, dok je istovremeno izludio domaće braniče. Za oba je pogotka u nastavku asistent bio Karin Benzema.

Hrvatski je reprezentativac Luka Modrić odradio još jednu solidnu utakmicu u dresu "kraljevskog kluba", u kojoj je kontrolirao sredinu terena, razigravao suigrače, a za potpuno zadovoljstvo nedostajao je samo pogodak ili asistencija.

REZULTATI:

Celta Vigo - Real Sociedad 2-2 (Nolito 37-pen, Santiago Mina Lorenzo 82/ Sergio Canales 8, Antoine Griezmann 43)

Villarreal - Levante 1-0 (Jeremy Perbet 90+5)

Granada - Barcelona 1-0 (Yacine Brahimi 16)

Osasuna - Valladolid 0-0

Real Madrid – Almeria 4-0 (Di Maria 28, Bale 53, Isco 56, Morata 85)