FRANCUSKA

Reims šokirao Lille

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 12. siječanj 2014. 22:29

Poslije dva prvenstvena poraza, pa dva remija, nogometaši Marseillea su uspjeli slaviti u domaćem Le Championnatu. Na gostujućem je terenu Marseille pobijedio Evian 2-1 čime je došao do pete pobjede na strani u sezoni. Marseille je slavio unatoč rano primljenom pogotku ( Sougou u 15. minuti). Već do poluvremena je Marseille vodio pogocima Bruna Cheyroua u 22. i Andre-Pierre Gignaca u 39. minuti, pa je u nastavku čuvao i očuvao prednost.

U drugom završenom ogledu ove nedjelje Nantes je dugo lomio Lorient na domaćem terenu, te je tek u 89. minuti došao do pogotka vrijednog tri boda. Zabio ga je džoker s klupe Ismael Bangoura, a Nantes i Marseille su bodovno izjednačeni na ljestvici, na petom i šestom mjestu.

Nogometaši Lillea pretrpjeli su tek drugi ovosezonski domaći poraz. Iznenađujuće ih je savladao Reims rezultatom 2-1...

Oba je gola Reims postigao u razmaku od tri minute drugog poluvremena, a strijelci su bili Odair Fortes i Grzegorz Krychowiak. U završnici je Lille uspio smanjiti autogolom Anthonyja Webera, ali ne i spasiti barem bod na svom travnjaku na kojem ih je prethodno tijekom sezone pobijedila tek Nica.

Na ligaškoj ljestvici Lille je zadržao treće mjesto, dok je Reims skočio na sedmo ispred Bordeauxa.