Cropix
KAO U NOĆNOJ MORI

Potpuni raspad sistema: Rijeka već dugo ne pamti ovakvu katastrofu!

Veliko iznenađenje 2. pretkola Europske lige, stiže, nažalost, s Kantride. Rijeka je u šokantnoj utakmici izgubila od Aberdeena sa čak 0:3 i ekspresno stigla nadomak ispadanja iz Europe.
Piše: HinaObjavljeno: 16. srpanj 2015. 15:24

U prvom susretu drugog pretkola Europske lige nogometaši Rijeke su na stadionu Kantrida pred 8.000 gledatelja doživjeli težak poraz od škotskog Aberdeena 0:3 i praktički se oprostili od Europe.

Bio je to prvi europski poraz Rijeke na stadionu Kantrida u posljednjih 13 susreta. Rijeka je dominirala cijeli susret, međutim golove za zabijali Škoti. Strijelci za škotskog doprvaka bili su Andrew Considine (38), Peter Pawlett (52) i Kenny McLean (75).

Uzvrat je za sedam dana na Pittodrie stadionu u Aberdeenu, no teško je vjerovati kako hrvatski doprvak može prirediti čudo.

Rijeka je mogla povesti u devetoj minuti, no Tomasov je iz neposredne blizine pogodio vratnicu. Minutu kasnije Tomasov je pokušao i iz slobodnog udarca no prebacio je škotska vrata. U 11. minuti zaprijetio je i Radošević, no Ward je obranio uz nalo nesigurnosti. U 19. minuti Moises nakon ubačaja iz kornera pucao glavom, ali je lopta išla direktno u vratara Warda.

Nažalost, gosti su iz prve prilike došli do vodstva. McGinn je izveo kornera, a Considine je glavom gurnuo u mrežu. Bio je to prvi udarac škotske momčadi prema golu Rijeke.

U nastavku susreta Rijeka je krenula po izjednačenje, no uslijedio je novi šok. U 52. minuti Aberdeen je poveo 2:0. Nažalost, iz zaleđa no francuski suci to nisu primijetili. Shaleum Logan je ubacio, a Peter Pawlett glavom s desetak metara svladao Kvržića. Matjaž Kek je nakon primljenog drugog gola sve bacio u napad. Izvadio je Radoševića, a u igru je ušao Bezjak.

Međutim, to nije donijelo nikakvog pomaka u igri. Konačan slom stigao je 15 minuta prije kraja kada je McLean zabio i treći gol za škotski sastav. Lešković je pokušao izbiti jednu loptu koja je došla do Logana. On je pronašao Goodwilliea, koji je sjajno asistirao do McLeana, a napadač Donsa bio je precizan u stopostotnoj situaciji. Domaćin je mogao ublažiti poraz u 82. minuti nakon što je Sharbini odlično gurnuo loptu za Leovca, a ovaj je ubacio pred vrata, no pokušaj Bezjaka dobro je zatvorio vratar Aberdeena.

RIJEKA - ABERDEEN 0-3

RIJEKA. Stadion Kantrida - 8.000 gledatelja; Sudac: Amaury Delerue (Fra)

Strijelci: 0-1 Considine (38), 0-2 Pawlett (52), 0-3 (Mclean (75)

RIJEKA: Vargić - Tomečak, Samardžić, Lešković, Leovac - Bradarić (od 74. Močinić), Radošević (od 55. Bezjak), Tomasov (od 46. Kvržić) - Moises, Sharbini, Balaj

ABERDEEN: Ward - Logan, Considine, Taylor, Shinnie - Pawlett (od 63. Flood), Quinn, Hayes - Jack, Goodwillie (od 82. Rooney) - McGinn (od 69. McLean)

KRAJ UTAKMICE

88' - Škoti su u potpunosti uštopali napade Riječana, Rijeka i dalje pokušava, ali jalovi su to napadi

82' - velika prilika za Rijeku! Leovac je ubacio s lijeve strane, ali vratar Ward je sada obranio udarac s metar udaljenosti

75' - GOL! Aberdeen vodi 0:3. Zabio je McLean.

66' - Leovac je sada bio u opasnom prodoru, ali mu je lopta pobjegla u gol-aut

60' - Rijeka napada iz svih oružja, ali svi ubačaji u kazneni prostor odbijaju se od visokih škotskih braniča

56' - Kek radi drugu izmjenu. Izašao je Radošević, a ušao Bejzak

52' - GOL! Aberdeen vodi 2:0. Škoti su drugi put puknuli po golu i sada imaju ogromnu prednost. Zabio je glavom Pawlett,čini se da je bio u zaleđu

50' - nastavila je Rijeka furiozno na početku drugog dijela, Škoti se i dalje uspješno brane

46' - počelo je drugo poluvrijeme. Trener Rijeke Matjaž Kek izvadio je Tomasova i uveo Kvržića.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Škoti su jednom pucali po golu i zabili.

42' - Aberdeenu je sada poništen gol zbog zaleđa, situacija je bila dvojbena

38' - GOL! Aberdeen je zabio iz prve prilike. Nakon kornera s desne strane, Vargić je krivo procijenio let lopte, a zabio je Concidine.

31' - svi napadi Rijeke u zadnjih desetak minuta zapinju na dvadesetak metara od škotskog gola.

24' - Rijeka igra sjajno, gol visi u zraku, ali zasad se mreže nisu tresle

19' - Nakon ubačaja iz kuta, Moises je bio najviši u skoku, ali njegov udarac glavom na crti zaustavlja Ward

16' - Balaj je opalio s ruba šesnaeterca, ali njegov udarac bio je lagan posao za vratara gostiju

8' - Leovac je poslao loptu u kazneni prostor, a Tomasov je iz blizine pogodio vratnicu

1' - Utakmice je počela!