Inter Milan forward Samuel Eto'o, right, of Cameroon, celebrates after scoring during the Serie A soccer match between Inter Milan and Udinese at the San Siro stadium in Milan, Italy, Saturday, Sept. 11, 2010. (AP Photo/Antonio Calanni)
 AP
SERIE A

VIDEO Prva pobjeda za Beniteza, poraz Milana u Ceseni

Do prve prvenstvene pobjede pod vodstvom Rafaela Beniteza stigao je talijanski prvak. U drugom kolu nogometne Serije A, u utakmici igranoj na San Siru, Inter je bio bolji od Udinesea 2-1...
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 12. rujan 2010. 00:56

Na asistenciju Wesleyja Sneijdera Lucio je poentirao u sedmoj minuti utakmice za vodstvo favorizirane momčadi. Ipak, valja naglasiti da je Brazilcu pri golu poprilično pomogla i nespretna reakcija Udineseova golmana Handanoviča. U 31. rezultat je poravnat. Floro Flores glavom je iskoristio Barbeovo ubacivanje nakon što su Mariga i Lucio "zaspali". Imala je obrana domaćina još nekoliko situacija za zaborav, no iz svih se nedaća izvukla.

Gol odluke zabio je Samuel Eto'o. Kameruncu je ukazano povjerenje izvođenja penala (nakon što je Sneijder srušen u 66. minuti), međutim, Handanovič je dobro pročitao Eto'ovu namjeru, no ostao je nemoćan na odbijenu loptu. Šansu za povećati rezultat imao je Eto'o u 82. minuti, no nakon što se na vrhu šesnaesterca oslobio čuvara i odapeo prema gol putu lopti do mreže ispriječila se vratnica... Dodajmo da je Goran Pandev (zamijenio Biabianyja u 63.) u subotu upisao 200. nastup u talijanskom nogometnom prvenstvu.

- Bilo je važno pobijediti večeras, zahvaljujem navijačima na podršci. Trebala nam je pomoć i navijači su to prepoznali. Igrali smo dobro na početku, ali smo ubrzo izgubili kontrolu u sredini terena. Djelovali smo nervozno nakon što je Udinese izjednačio, ali uspjeli smo se na vrijeme vratiti - kazao je Benitez od kojeg su novinari tražili komentar na jačanje gradskog rivala Milana koji je nedavno doveo Zlatana Ibrahimovića i Robinha. No, španjolski stručnjak nije bio raspoložen za takva pitanja. - Milan me danas ne zanima. Sada samo želim ići kući i fokusirati se na Ligu prvaka - dodao je Benizez.

Milan je gostovao kod prošlosezonskog drugoligaša Cesene, gdje je momčad puna zvijezda (igrali Ronaldinho, Robinho, Ibrahimović, Pato, Inzaghi...) svladana 2-0. Poraz je mogao biti i blaži, možda i izbjegnut, da iz penala u 87. minuti Zlatan Ibrahimović nije naciljao stativu umjesto mreže.

"Rossoneri" su imali terensku inicijativu (čak 71 posto loptu u nogama), učestalo su i prijetili, no sve je to ostalo bez značaja. S druge strane, albanski reprezentativac Erjon Bogdani, nekadašnji nogometaš Zagreba, i Emanuele Giaccherini bili su precizni u svojim pokušajima. Bogdani je zabio glavom u 31. dok je Giaccherini uz pomoć vratnice u 44. minuti postavio konačan rezultat.

Cagliari je nakon 0-0 remija kod Palerma dočekao Romu i napunio joj mrežu do vrha. Golijada je završila s 5-1 nakon što je u 22. minuti "vučici" isključen Nicolas Burdisso zbog starta na Danieleu Contiju (moguć lom noge), što je Cagliari odmah iskoristio da s bijele točke povede 2-1, a potom i do kraja dotuče Romu.

Serie A, 2. kolo, subota:

Cagliari - Roma 5-1 (Conti 8, Matri 23-11m, 47, Acquafresca 38, Lazzari 88 / De Rossi 18)

Cesena - Milan 2-0 (Bogdani 31, Giaccherini 44)

Inter - Udinese 2-1 (Lucio 7, Eto'o 67 / Floro Flores 31)

1. Cagliari 2 1 1 0 5-1 4

2. Cesena 2 1 1 0 2-0 4

3. Inter 2 1 1 0 2-1 4

4. Mailand 2 1 0 1 4-2 3

5. Sampdoria 1 1 0 0 2-0 3

6. Parma 1 1 0 0 2-0 3