Getty
PRVACI NA MUKAMA

Od dosad odigranih utakmica 2. kola njemačkog nogometnog prvenstva svakako je najviše uzbuđenja bilo na utakmici između Hoffenheima i Bayerna.
Piše: Jutarnji.hrObjavljeno: 22. kolovoz 2015. 19:57

Imao je domaći Hoffenheim aktualne prvake na pladnju. Naime, već u 9. sekundi susreta gol za njihovo vodstvo zabio je Kevin Volland i tako se izjednačio s Karimom Bellarbyjem na mjestu najbržih strijelaca u povijesti Bundeslige (protiv Borussije prošle godine).

Nakon toga Bayern se vratio u igru u 41. minuti kada je za izjednačenje zabio Thomas Müller, ali u 73. minuti Bavarci ostaju s igračem manje nakon isključenja Jeromea Boatenga koji je prekršajem u kaznenom prostoru skrivio i kazneni udarac. Međutim, Polanski nije bio precizan s bijele točke i pogodio je vratnicu.

Hoffenheimu se propuštena prilika osvetila u 90. minuti kada je 'džoker' s klupe Lewandowski sretno dočekao jedno ubacivanje s desne strane (loptu je fulao Götze, pa je ona prošla kroz noge Hoffenheimovom braniču).

Stopostotan učinak i dalje ima Bayer koji je slavio u gostima kod Hannovera golom Calhanoglua, dok je Wolfsburg odigrao 1:1 na gostovanju kod Kölna u susretu u kojem je Ivan Perišić kod 'vukova' zamijenjen u 74. minuti.

Domaći su poveli preko Zollera (30'), a izjednačio je Bendtner (83').