Valencia's forward Roberto Soldado (L) celebrates after scoring against Sporting de Gijon during a Spanish league football match at Molinon stadium in Gijon on September 25, 2010. AFP PHOTO / Cesar Manso
LA PRIMERA

Valencia bolja od Granade

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 05. siječanj 2013. 21:04

Nogometaši Valencije su u ogledu 18. kola Primere došli do tek druge gostujuće pobjede u sezoni. Bili su bolji popularni "šišmiši" od Granade s 2-1.

Prije ove utakmice je Valencia na osam dosadašnjih ogleda na strani postigla samo - tri pogotka! Po tome su igrači Valencije neslavni rekorderi u Primeri, no ovom prilikom su zabili dva unutar 90 minuta što im je bilo dovoljno za pobjedu.

Domaći igrač Mikel Rico je već do 34. minute zaradio dva žuta kartona, ali je unatoč igraču manje Granada povela u 50. minuti pogotkom Angula. Nakon toga su uslijedili nasrtaji Valencije koji su na kraju rezultirali s dva gola i tri osvojena boda. Jonas je u 60. izjednačio na 1-1, a iz blizine je u 82. poentirao Piatti, na lijepu asistenciju Soldada, za pobjedu gostiju. Mogla je Valencia i do trećeg, ali je u nadoknadi najbolji njihov strijelac Soldado naciljao stativu.

Athletic Bilbao i dalje ostvaruje loše rezultate ove sezone, pa je unatoč ranom vodstvu kod Levante na kraju izgubio utakmicu 3-1. Aduriz je već u šestoj minuti donio prednost Baskijcima, ali je u 26. izjednačio njemački nogometaš Christian Lell.

Ključnim se na kraju pokazao crveni karton gostujućeg igrača Laportea u 43. minuti. Odmah nakon toga, u 45., domaćinu je prednost donio Iborra, a sve je zaključeno pogotkom Marokanca Nabil El Zahera u 69. minuti za 3-1 Levante.

Athletic je upisao već šesti gostujući poraz u sezoni.

Nogometašima Malage je i dalje ukleto gostovanje na Riazoru kod Deportiva. U ogledu 18. kola Primere nogometaši Deportiva su slavili protiv uglednog suparnika s 1-0.

Malaga nikada u povijesti Primere nije pobijedila na ovom gostovanju. Isto tako, Deportivo je došao do osme uzastopne domaće pobjede protiv ovog suparnika, a na posljednja četiri gostovanja na Riazoru Malaga nije uspjela zabiti niti pogodak!

Ovom je prilikom sve to upečatljivije jer je Deportivo dočekao ovu utakmicu kao zadnja momčad na ljestvici. Portugalski stručnjak Domingos Paciencia tako je na svojoj novoj dužnosti trenera Deportiva startao s tri boda.

Deportivo je, inače, bio daleko bolja momčad i zasluženo je uzeo sva tri boda. Samo u prvom dijelu je domaćin mogao zabiti nekoliko pogodaka, a najbliže mu je bio Pizzi koji je iz slobodnog udarca uzdrmao stativu. Pizzi je taj promašaj naplatio u 57. minuti kada je postigao jedini gol na ogledu. Iskoristio je loše dodavanje u obrani Malage, te je taj put uz pomoć stative zabio za 1-0.

Malaga je najbolju priliku za izjednačenje imala u 75. minuti kada je Santa Cruz glavom pucao tik uz stativu domaćih vratiju.

Deportivo je pobijedio prvi put nakon 4. studenoga. Odigrao je između te dvije pobjede čak - osam utakmica bez slavlja. Ovo mu je tek treća prvenstvena ovosezonska pobjeda.

Puno teže od očekivanog nogometaši Seville su došli do pobjede protiv Osasune u 18. kolu španjolske Primere. Na svome su Sanchez-Pizjuanu slavili protiv "fenjeraša" iz Pamplone s 1-0.

Jedini je pogodak u 83. minuti zabio bosansko-hercegovački reprezentativac Emir Spahić. Okrunio je time bivši branič Zagreba veliku dominaciju Andalužana u drugom poluvremenu, a zabio je iz neposredne blizine nakon što mu je loptu glavom pogurnuo Jose Antonio Reyes.

Sevilli je ovo tek druga pobjeda u zadnjih deset prvenstvenih kola, a njome je, barem privremeno, napredovala na 12. mjesto. Osasuna je,pak, ostala na samom začelju, a u subotu je prekinut njezin niz od tri gostujuće utakmice bez poraza.

Spomenimo da je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao za Sevillu do prve minute sudačke nadoknade. Bio mu je to prvi nastup nakon oporavka od ozljede desnog gležnja.