Liverpool's Steven Gerrard, left, is given a red card by referee Howard Webb during their third round English FA Cup soccer match against Manchester United at Old Trafford, Manchester, England, Sunday Jan. 9, 2011. (AP Photo/Jon Super) NO INTERNET/MOBILE USAGE WITHOUT FOOTBALL ASSOCIATION PREMIER LEAGUE (FAPL) LICENCE. CALL +44 (0) 20 7864 9121 or EMAIL [email protected] FOR DETAILS
 AP
FA CUP

United pobijedio Liverpool nakon poklonjenog penala, Niko Kranjčar asistent u pobjedi

Utakmica je praktički tek počela kad blagi start Danca Aggera na Berbatovu okarakteriziran je najstrožom kaznom od strane Howarda Webba
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 09. siječanj 2011. 18:09

U nazanimljivijoj utakmici 3. kola FA Cupa, u velikom derbiju engleskog nogometa Manchester United je na Old Traffordu savladao Liverpool 1-0. Gol odluke vrijedan prolaska Uniteda u daljnju fazu natjecanja zabio je Velšanin Ryan Giggs već u drugoj minuti susreta iz kontroverznog jedanaesterca. Utakmica je praktički tek počela kad je Dimitar Berbatov iskosa s desne strane primio loptu u kaznenom prostoru Liverpoola. Na njemu je bio Daniel Agger, a blagi start Danca na Bugarina okarakteriziran je najstrožom kaznom od strane Howarda Webba, kojem je pripala čast arbitriranja velikog derbija. Giggs je potom bio siguran strijelac. Do kraja su mreže mirovale, a valja reći da je Liverpool od 32. minute igrao bez kapetana Stevena Gerrarda koji je isključen zbog starta s dvije noge na Michaela Carricka. Također, treba kazati da je ovo bila prva utakmica na klupi za novog Liverpoolovog trenera Kennyja Dalglisha, koji je u subotu na toj poziciji naslijedio Roya Hodgsona.

U drugoj utakmici Tottenham se na White Hart Laneu lako obračunao s trećeligašem Charltonom, pobijedivši s 3-0. Dva je gola za Spurse postigao Jermain Defoe, jednog Andros Townsend, a u susretu su priliku od prve minute dobila dvojica Hrvata, Vedran Ćorluka i Niko Kranjčar, dok je Luka Modrić ušao početkom drugog poluvremena. Kranjčar je menadžeru Harryju Redknappu na povjerenju zahvalio asistencijom za drugi gol na susretu kojeg je Defoe zabio u 58. minuti. Poslužio je hrvatski veznjak Defoea s lijeve strane, a ovaj je poentirao udarcem u donji lijevi kut vratiju Roberta Elliota.

FA Cup, 3. kolo:

Chelsea – Ipswich 7-0 (Kalou 33, Sturridge 34, 52, Edwards 41-ag, Anelka 49, Lampard 78, 79)

Leicester – Manchester City 2-2 (Bamba 1, King 64 / Milner 23, Tevez 45)

Manchester United – Liverpool 1-0 (Giggs 2-11m)

Tottenham – Charlton 3-0 (Townsend 49, Defoe 58, 60)

24. rujan 2024 08:26