AFP PHOTO/GLYN KIRK
I TO SE DOGODILO

United ispustio pobjedu kod Spursa u 93. minuti, Chelseaju londonski derbi

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 20. siječanj 2013. 17:47

Munjeviti uvodni desant Franka Lamparda i suigrača na Arsenalov kazneni prostor bio je dovoljan Chelseaju da upiše bodove u londonskom derbiju i zacementira treće mjesto u Premiershipu.

Momčad Rafe Beniteza u prvih je petnaest minuta utakmice otpuhala s terena “topnike” i dva puta matirala vratara Sczesznyja. Indisponirani gosti ostatak su poluvremena plesali na rubu novog nokauta i zapravo su morali biti sretni sa 0-2 nakon prvih 45 minuta. U nastavku su se probudili i ublažili dojam utješnim Walcottovim golom.

Prije nego što će Juan Mata u 6. minuti otvoriti Wengerovu branu, Arsenalov napadač Giorud propustit će prvu veliku priliku utakmice. Walcott je lansirao Francuza iza leđa domaće obrane, a on je neometan promašio okvir gola. U sljedećem napadu stigla je kazna. Ramires je uz očiti prekršaj na sredini terena razoružao Coquelina, loptu je u nastavku akcije prihvatio Oscar te dijagonalom izbacio Matu u priliku. Španjolac je znalački amortizirao loptu pa je iz punog trka zakucao pod gredu. Deset minuta kasnije Mata će u kaznenom prostoru pronaći dva četvorna metra slobodnog prostora za Ramiresa, kojeg će klizećim startom s travnjaka počistiti vratar Sczeszny. Opravdano dosuđeni jedanaesterac rutinski je u 2-0 vodstvo pretvorio Lampard. 34-godišnjak će uz ovakav golgeterski učinak do kraja sezone preuzeti prijestolje rezervirano za najefikasnijeg Chelseajeva igrača u povijesti…

أهداف مباراة تشيلسي 2-1 الارسنال - الجولة الـ... by MediaMasrTv

Takvo postignuće bilo bi logičnije očekivati od Fernanda Torresa, posustalog centarfora koji je u nedjelju istrčao s novom aerodinamičnom frizurom. Engleski kroničari prepoznali su u njegovu izgledu “efekt obrnutog Samsona”, nogometaša koji će s kratkom kosom napokon povratiti snagu i preciznost što su ga krasili u prošlosti, ali to se naravno nije dogodilo. Torres je u finišu dvoboja prepustio svoje mjesto Dembi Ba, a Senegalac se “proslavio” promašajem utakmice. Zaobišao je golmana u jednoj kontri, a njegov je udarac na gol-crti obranio stoper Vermaelen.

Arsenal je u nastavku imao svoja bolja razdoblja, ali stigao je samo do jednog gola. Poentirali su “topnici” u 57. minuti kada se - očito iznuren maratonskim pregovorima oko novog ugovora - na utakmici pojavio Walcott. Cazorla mu je podvalio loptu, a on 15. pogotkom sezone odveo dvoboj u neizvjesne vode. Wengerova momčad tamo ipak nije imala snage za novi gol i preokret…

Lider engleskog prvenstva Manchester United odigrao je u susretu 23. kola Premiershipa 1:1 na gostovanju u Londonu protiv Tottenhema.

т 1-1 м by Futbol2101

"Crveni vragovi" su poveli golom Robina van Persiea u 25. minuti, njegovim 18. pogotkom ove sezone. Spursi su u nastavku susreta dominirali i u trećoj minuti sudačke nadoknade uspjeli su izjednačiti golom Clinta Dempseya.

Na ljestvici vodi Manchester United sa 56 bodova, City ima 51, Chelsea 45, a Tottenham 41 bod. Na petom mjestu je Everton sa 37 bodova, dok je Arsenal šesti sa 34 boda.