DFB POKAL

Stuttgart drugi finalist

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 18. travanj 2013. 00:37

Nogometaši Stuttgarta izborili su plasman u finale DFB-Pokala (Njemački kup) 2-1 pobjedom nad Freiburgom pred 60.000 gledatelja u svojoj Mercedes-Benz-Areni...

Sva tri gola postignuta su u prvom poluvremenu, točnije u 29 minuta. Poveo je Stuttgart golom Boke u 9. minuti nakon udarca s 15-ak metara, da bi samo pet minuta kasnije izjednačio Jan Rosenthal. Konačnih je 2-1 postavio Martin Harnik glavom nakon asistencije Christiana Gentnera.

Hrvatski napadač Ivan Santini zaigrao je za Freiburg od 58. minute, ali nije uspio spasiti svoju momčad od poraza.

Za "švabe" je ovo šesti plasman u finale DFB-Pokala u klupskoj povijesti i prvi od 2007. godine kada su poraženi od Nürnberga 3-2.

Finale protiv Bayerna, koji je u polufinalu deklasirao Wolfsburg 6-1, na rasporedu je 1. lipnja.