BUNDESLIGA

St. Pauli pobijedio K'Lautern

Hrvatski trojac je započeo utakmicu u napadu gostiju. S krilnih pozicija su prijetili Iličević i Rivić, a središnji napadač je bio Lakić
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 03. prosinac 2010. 23:37

U petak su nogometaši St. Paulija i Kaiserslauterna, dva kluba koja su prošle sezone iz druge preselili u prvu ligu, odigrali uvodnu utakmicu 15. kola aktualne sezone Bundeslige...

Pobijedio je domaćin 1-0 i tako došao do tek druge pobjede ove sezone na svom terenu u Hamburgu. Isto tako, bila je ovo prva pobjeda St. Paulija nakon 16. listopada kada su svladali kao domaćini Nürnberg.

Ta tri boda im je, zapravo, donio ponajbolji igrač u suparničkoj momčadi. Početkom drugog dijela, u 48. minuti, je Christian Tiffert prevario vlastitog vratara Sippela i zatresao vlastitu mrežu. Na žalost po Kaiserslautern bio je to i jedini pogodak na ogledu.

Hrvatski trojac je započeo utakmicu u napadu gostiju. S krilnih pozicija su prijetili Iličević i Rivić, a središnji napadač je bio Lakić. Pritom je Rivić igrao do 64. minute, Iličević do 87., dok je jedini Lakić završio ogled. Na početku su imali dosta prostora, posebno u kontrama, no globalno gledano se ipak nisu istaknuli tijekom ovog gostovanja.

U 89. minuti se u poluprilici našao Lakić, ali je sa dvadesetak metara pucao iznad domaćih vratiju. Dobio je tijekom ogleda Lakić i žuti karton. Ostale utakmice 15. kola se igraju tijekom subote i nedjelje.