Tom Dubravec / CROPIX
SPLIT - LOKOMOTIVA 3-0

Splićani otpuhali Lokose, Mršić oduševljen: 'Ovo je bila naša najbolja partija!'

Izvanredna utakmica! Pribojavali smo se Lokomotive, ali pokazali smo da možemo i znamo. Vidjeli ste koliko nam znači spremni Erceg - poentirao je Stanko Mršić
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 30. studeni 2013. 22:34

Split je deklasirao Lokomotivu u malom derbiju 18. kola, za mnoge je ovo bila najbolja partija Crvenih ove sezone. Kako bi, inače, nanijeli gostima ovako težak poraz. Malo je tko tako nadigrao momčad Tomislava Ivkovića.

- Izvanredna utakmica! Pribojavali smo se Lokomotive, ali pokazali smo da možemo i znamo. Vidjeli ste koliko nam znači spremni Erceg - poentirao je Stanko Mršić. - Ovo je doista bila naša najbolja partija, pogotovo kad se vidi protivnik, pa i težak teren. Zadovoljan sam sa svima koji su igrali. Bit ćemo još bolji kad se svi oporave.

Dvadesetak minuta trajalo je ispitivanje snaga, jednom je zaprijetio Glumac, drugi put je Šovšić testirao budnost Zagorca s dvadesetak metara. Onda je Split krenuo ozbiljnije i odlučnije, kao da je napipao neuralgične točke u postavi Lokomotive. Probudio se prije svih Erceg, u stopu ga je pratio Kvesić, bilo je to više nego dovoljno da uz podršku ostalih u crvenim dresovima, počne slamanje gostiju.

Split je poveo u 29. minuti sjajnim zgoditkom majstora Ercega, baš kao što je obećao dan prije u intimnom krugu prijatelja. Nakon duge stanke uzrokovane upalom pubične kosti, desetka Splita zabio je u prošlom kolu Hrvatskom dragovoljcu, sada je matirao Šarliju i bio stalna opasnost nadirući na Gorupeca i Puljića. Sredina domaćina se nametnula, Kvesić, Dujmović i Vojnović režirali su niz akcija s kojima su stvarali velike probleme Lokomotivi. Drugi je pogodak visio u zraku, jednom je Bellea stigao blokirati Mesarić (odlična asistencija Kvesića), drugi put je Kvesić nanizao nekoliko igrača u solo prodoru, ali ostao bez goriva, a treći put je Dujmović donio loptu na pladnju Vojnoviću koji nije pogodio s desetak metara.

Što nije uspio pred kraj prvog, Split je napravio na početku drugog dijela. Naime, povećao je vodstvo nakon još jednog napada genijalnosti Ercega koji je rijetko viđenim volejom s više od dvadeset metara stresao vratnicu, a Glumac spretno reagirao kako takav potez njegova suigrača ne bi ostao prazna uspomena. Bio je to 150. pogodak Splita u HNL-u!

Tek nakon toga gosti su se razbudili, tri zamjene je Ivković napravio ne bi li inicirao preokret, međutim, Split je odolijevao, a što bi propustili igrači, zaustavljao je Zagorac.

- Bolje jednom 0:3, nego triput 0:1. Kad ne zaslužiš, onda ne možeš ni kad hoćeš. Igrali smo dobro desetak minuta, tada nas je Zagorac zaustavio. Split je riskirao s petoricom napadača po vokaciji. Mislio sam da nam je to šansa, ali mi smo oborili svjetski rekord u krivim dodavanjima bez pritiska. Pauza je jedan dio uzroka ovako loše igre, a najviše nam je falila agresivnost koje je Split imao i na prodaju - rekao je Tomislav Ivković kad je sažvakao pršut.

- Barem nešto sam uzeo - našalio se trener Lokomotive.

Treći gol samo je pojačao dojam uvjerljivosti i zasluženosti pobjede Crvenih. Šteta što je Glavina teško stradao, pet minuta mu se ukazivala pomoć na terenu, dobio je i Schanzov ovratnik, pa je kombijem Hitne pomoći odvezen sa stadiona. Prema posljednjim vijestima sve je u redu s njim, no iz predostrožnosti su napravljene dodatne pretrage.