ODD ANDERSEN Afp
PRESTIGAO I MARADONU

Messi za samo 10 minuta ispisao povijest, nadmašio dvije apsolutne legende i ušao u odabrano društvo

Nitko u povijesti argentinske reprezentacije nije napravio ono što je napravio napadač PSG-a
Piše: SNObjavljeno: 22. studeni 2022. 13:50

I argentinska nogometna reprezentacija krenula je u pohod na svjetsku titulu. U utorak su na Lusail Iconic stadionu izabranici Lionela Scalonija zaigrali protiv Saudijske Arabije, a Lionel Messi već je u 10. minuti susreta pogotkom s bijele točke ispisao povijest svoje reprezentacije.

Onoga trenutka kada je nadmudrio vratara Mohammeda Al Owaisa, Leo je postao prvi argentinski reprezentativac koji je postigao pogotke na čak četiri svjetska prvenstva. Uz ovo u Katru, Messi je uspio zatresti mrežu još i na Mundijalima 2006., 2014. i 2018. godine, a ovim se učinkom odvojio od Gabriela Batistute (1994., 1998. i 2002.) i Diega Maradone (1982., 1986. i 1994.).

Spomenimo i da su u povijesti nogometa petorica uspjela napraviti isti pothvat. Uz Messija, na četiri su SP-a pogotke postizali još Cristiano Ronaldo, Miroslav Klose, Uwe Seeler i Pele.

Nažalost po Messija i Argentinu, taj gol mu nije puno pomogao jer su Saudijci okrenuli rezultat u svoju korist i slavili s 2:1.

Pogledajte naš novi Mundocast u kojem je Stjepan Tomas komentirao nove dvojbe Dalića oko početne postave za utakmicu protiv Maroka, ali i sve druge aktualnosti oko Vatrenih i SP-a u Kataru:

01. srpanj 2024 07:53