CROPIX
HAJDUK - DINAMO 2-3

Šok na Poljudu: Hajduk u 90. vodio, Dinamo na kraju slavio!

Neviđeni preokret na Poljudu sa tri asistencije kreirao je Soudani, dopunio Čop sa dva pogotka, a dovršio Henriquez golom u 84. minuti susreta!
Piše: Alen OrlićObjavljeno: 31. kolovoz 2014. 20:40

Hajduk je prosuo vodstvo od 2:0, Dinamo je slavio 3:2 s dva pogotka u sudačkoj nadoknadi. Tako su modri u odnosu na vječnoga rivala povećali vodstvo na devet bodova. Dinamo je u zadnjih 20 minuta bio bolji, Hajduk se povukao i bio kažnjen.

Nakon što je Dinamo prvi napravio priliku na utakmici, Hajduk je zagospodario terenom. Već u drugoj minuti Soudani je bio u lijepoj prilici nakon što je Maloča izgubio loptu od Brozovića. Alžirac je ušao u kazneni prostor s lijeve strane, pucao po travi, ali je Kalinić odbio u korner. Nakon kornera je Šimunović pucao visoko preko gola, prošla je opasnost za Bijele.

Majstorija Sušića

Zato je Hajduk poveo iz svoga prvoga napada u 8. minuti. Sušić je zdesna ušao u kazneni prostor metar-dva i zapucao ljevicom u suprotne rašlje Eduardova gola - 1:0 za Hajduk. Bio je Hajduk blizu 2:0 kada je Mezga ukrao loptu neopreznom Šimunoviću, ali je Eduardo nogom spriječio pogodak u 19. minuti. Hajduk je i u 11. minuti bio u situaciji za pogodak nakon što je Kouassi predriblao dvojicu Dinamovaca, ali nije bilo završnice. Dinamo je malo došao k sebi, pa smo tako zabilježili udarac Brozovića u 13. minuti koji je prošao malo pokraj vrata.

U 17. je strijelac Sušić htio biti asistent, prošao je lijevom stranom, ubacio povratnu, koja je na kraju došla do Vršajevića, međutim, udarac je bio mlak. Dinamo je pokušavao samo dalekometnim udarcima, u 21. je Vukojević pucao s 25 metara, ali je lopta otišla visoko iznad gola. Novu opasnost Hajduk je kreirao iz slobodnoga udarca koji je izveo Caktaš u 23. minuti s nekih 25 metara iskosa s lijeve strane. Lopta je prošla živi zid, ali je pogodila vanjski dio mreže uz uzdah s tribina. Hajduk je imao više od igre, pa je tako u 30. minuti Maglica pokušao nakon solo prodora, međutim, njegov udarac je Eduardo s lakoćom uhvatio.

Potom je Dinamo zaredao s dvije prilike. Prvu je zakuhao Hajdukov vratar Kalinić koji je ispustio loptu u 35. minuti. Sa 16 metara pucao je Antolić, ali je Maloča s gol-crte spriječio čisti pogodak. Nakon kornera Brozović je pucao pod gredu, ali je Kalinić ovaj put bio spreman. U 45. je Antolić izveo korner s lijeve strane, dodao do Brozovića koji mu je vratio loptu. Pucao je potom Antolić u prvi kut Kalinićeva gola, ali je vratar Hajduka obranio.

U nastavku je Dinamo prvi priprijetio kada je Soudani lijepo prošao desnom stranom. Uposlio je na lijevoj Antolića, koji je pucao slabo i neopasno. Već u sljedećoj akciji Hajduk je došao do prednosti od 2:0. Mezga je u 49. minuti izveo skraćeni korner s lijeve strane, lopta je skakutala po kaznenom prostoru Dinama, a onda došla do Antonija Milića koji ju je prsima primirio i zabio desnom nogom za 2:0. Već u sljedećem napadu Mezga je mogao postići pogodak i za 3:0, ali je pucao ravno u Eduarda. Dinamo je mogao smanjiti u 52. kada je Soudani sa 18 metara pucao, ali je lopta "liznula" gredu. U 60. minuti smo vidjeli po prigodu na svakoj strani. Najprije je Kouassi dodao do Bašića, ali je Eduardo pravovremeno ušao u u šut. Na drugoj strani je pucao Ćorić, ali pokraj vrata.

Čop dvostruki strijelac, Soudani trostruki asistent

U 64. je slijeva centrirao Pivarić, ali je Čopov udarac glavom bio potpuno neopasan. Dinamo je smanjio vodstvo Hajduka u 71. minuti. Mladi Ćorić je na desnoj strani uposlio Soudanija, koji je centrirao na peterac gdje je Čop umaknuo Vršajeviću i vanjskom nogom zabio pokraj Kalinića u malu mrežu - 2:1. U 81. je Hajduk tražio igranje rukom Šimunovića u kaznenom prostoru, ali je sudac Bebek samo odmahnuo rukom. U 85. je Kouassi povukao s centra igrališta, a kada je došao na vrh šesnaesterca, pucao je mlako, Eduardo je lako obranio.

Dinamo je došao do izjednačenja na početku sudačke nadoknade, kada je Soudani prošao po lijevoj strani i na prvoj vratnici pronašao Čopa, koji je zabio u prvi kut iz neposredne blizine. Mogao je Hajduk do pobjede nakon kornera, ali je Milovićev udarac lako uštopao Eduardo. Imao je i Dinamo svoju priliku kada je zdesna ubacio PInto, a Soudani volejem pucao ravno u Kalinića. U zadnjoj minuti dodatka Dinamo je uhvatio pobjedu. Slijeva je ubacio Soudani, a Henriquez glavom pogodio u rašlje za senzacionalni preokret Dinama!

Hajduk - Dinamo 2-3

Poluvrijeme: 1-0. Strijeci: 1-0 Sušić (8.), 2-0 Milić (49.), 2-1 Čop (71.), 2-2 Čop (90 + 1), 2-3 Henriquez (90+5). Igrač utakmice: Duje Čop. Sudac: Ivan Bebek iz Rijeke - 6. Žuti kartoni: Vršajević, Caktaš, Anđelković, Sušić, Milić, Bradarić (Hajduk) te Šimunović i Šimunić (Dinamo). Crveni kartoni -: Stadion Poljud. Gledatelja: 17.000.

Hajduk: Kalinić 6,5 - Vršajević 6 (od 76. Nižić 5), Maloča 6, Milović 6, A. Milić 6,5 - Sušić 7, Anđelković 6, Caktaš 6 (od 68. Bradarić 5) - Kouassi 6,5, Maglica 6, Mezga 6 (od 53. Bašić 5,5)

Dinamo: Eduardo 6 - Pinto 6, Šimunović 6,5, Šimunić 7, Pivarić 6 - Brozović 6,5, Antolić 6,5, Vukojević 6 (od 59. Henriquez 7,5) - Soudani 7,5, Čop 7,5, Pjaca 6 (od 46. Ćorić 6,5).

REZULTATI 7. KOLA:

Hajduk - Dinamo 2-3 (Sušić 8, Milić 49/Čop 71,90,Henriquez 90+4)

Rijeka - Zadar 6-1 (Kramarić 12, Tomečak 20, Moises 30, 38, 87, Cvijanović 85/Terkeš 16)

Zagreb - Split 2-1 (Boban 54, 61/Bagarić 62)

Slaven Belupo - Lokomotiva 0-2 (Musa 44, Pavičić 90+3)

Istra 1961 - Osijek 0-0