RUSIJA

Slaven Bilić konačno slavio

Piše: Nikola LipovacObjavljeno: 19. studeni 2012. 17:51

Nogometaši moskovskog Lokomotiva koje vodi Slaven Bilić prekinuli su gotovo dvomjesečni niz od sedam utakmica bez pobjede, među kojima je šest prvenstvenih, svladavši u 16. kolu ruske Premijerne lige Krilja Sovjetov 1-0 (1-0). Presing gostiju brzo je urodio plodom za, pokazalo se, pogodak odluke: zabio ga je već u 4. minuti senegalski napadač Dame N’Doye, najbolji strijelac s pet golova, nakon dvostrukog dodavanja s Grigorjevom.

Krešić ostao na klupi

Bila je to sedma pobjeda ‘željezničara’ u ligi, kojom su ostali na osmom mjestu, sa 25 bodova, tri boda iza ‘zone Europa’. Domaćima, koji su prošli tjedan smijenili trenera, ovo je bio peti uzastopni ligaški poraz kojim su ostali na nesigurnom 13. mjestu.

Naš reprezentativac Vedran Ćorluka odigrao je svih 90 minuta, uz manje probleme neutralizirao je jedinu špicu domaćih, bjeloruskog reprezentativca Sergeja Korniljenja. Dario Krešić, koji se brže od predviđanja oporavio od ozljede, bio je na klupi, Bilić je unatoč kiksu u prethodnom dvoboju s Anžijem nastavio vjerovati Guilhermeu, no Brazilac je ovaj put ostao bez ozbiljnijeg posla, iz ono malo situacija koje su mirisale na opasnost domaći su pucali izvan vrata.

Kako je gotovo sigurno da će zadnje predviđeno jesensko kolo, planirano za 13. prosinca, biti odgođeno za proljeće, Bilića još čekaju tri utakmice u kojima si je zadao pobjedu: devetoplasirani Krasnodar doma, predzadnja Alanija u Vladikavkazu te treća odozada, Volga, na Čerkizovu.

Pletikosa zaustavio Anži

Dakako, Bilić ne bi bio Slaven da mu se i u pobjedi ne bi dogodio neki peh, ovaj put s četvrtim, suspenzujućim javnim opomenama bočnih braniča Šiškina i Ješčenka.

- Utakmica je bila teška za obje momčadi jer smo oboje bili u teškim položajima. No, uvjeren sam da će pobjeda u ovako važnom nadmetanju vratiti izgubljeno samopouzdanje mojim igračima – kazao je Bilić novinarima u Samari. I dodao:

- Izgledali smo bolje nego večeras u mnogim ogledima koje smo izgubili ili remizirali, no baš taj crni niz je utjecao na strah od pogreške kod mojih igrača. Slažem se da je u 2. poluvremenu domaćin dominirao, no nije nam stvorio opasnu situaciju.

Prvi na ljestvici i dalje je CSKA, sa 39 bodova, pet više od Anžija kojeg je u nedjelju u Mahačkali zaustavio vratar Rostova Stipe Pletikosa (0-0). Zenit je treći sa 33.

23. rujan 2024 03:25