Arsenal player Andrey Arshavin celebrates after scoring against FK Partizan Belgrade, during a UEFA Champions League group H soccer match, in Belgrade, Serbia, Tuesday, Sept. 28, 2010. (AP Photo/Darko Vojinovic)
 AP
PRIJATELJSKE

Širokov i Aršavin pogodili za pobjedu Rusije protiv Danske, Grčka bolja od Belgije

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 05. lipanj 2012. 16:21

Abdullah Avci, koji je u studenom prošle godine bio postavljen za izbornika turske reprezentacije umjesto Nizozemca Guusa Hiddinka, započeo je svoju avanturu s porazom.

Turski nogometni savez razišao se s Hiddinkom odmah nakon neuspjeha u dodatnim kvalifikacijama za Europsko prvenstvo protiv Hrvatske. Hiddinkov nasljednik Avci krenuo je u svoj mandat s porazom u prvoj utakmici. Bolja od Turske u Bursi bila je Slovačka s 2-1. Vladimir Weiss u 24. minuti i Miroslav Stoch u 39. bili su strijelci za vodstvo Slovačke 2-0. Asistent za oba pogotka bio je Marek Hamšik. Poraz Turske ublažio je Ömer Toprak u 85. minuti.

Danski 35-godišnji nogometni vratar Thomas Sørensen, čuvar mreže engleskog prvoligaša Stoke Cityja, slavio je u prijateljskom ogledu s Rusijom u Kopenhagenu svoj 100. nastup u reprezentaciji. Jubilej su mu pokvarili Širokov u 4. i Aršavin u 45. minuti golovima za pobjedu Rusije 2-0.

Austrija je u Klagenfurtu svladala Finsku s 3-1, dok su Grčka i Belgija odigrale 1-1. Salpingidis je u 9. minuti doveo domaćine u vodstvo, a konačni rezultat postavio je Chadli u 32. minuti.

Rumunjska i Urugvaj odigrali su u Bukureštu 1-1. Napolijev napadač Cavani doveo je aktualne južnoameričke prvake u vodstvo već u 2. minuti, a konačnih 1-1 postavio je Stancu u 50. minuti.

Deville je bio dvostruki strijelac za Luksemburg koji je kao domaćin pobijedio Makedoniju s 2-1. Jednako tako, Mifsud je zabio dva gola u domaćoj pobjedi Malte protiv Lihtenštajna 2-1.

Prijateljske utakmice:

Latvija – Kazahstan 0-0

Cipar – Srbija 0-0

Gruzija – Albanija 2-1 (Kobahidze 47, Smisulašvili 88 / Cani 3)

Moldavija – Bjelorusija 0-0

Crna Gora – Island 2-1 (Jovetić 56, 87 / Finnbogason 79)

Izrael – Ukrajina 2-3 (Hemed 55 – 11 m, Sahar 63 / Gusev 17 – 11 m, Konopljanka 45, Jarmolenko 61)

Mađarska – Bugarska 1-1 ( Szalai 42 / Božinov 87)

Armenija – Kanada 3-1 (Pizzelli 22, 67, Özbiliz 90 – 11 m / McKenna 4)

Tunis – Peru 1-1 (Ben Yahia 45 / Pizarro 45 – 11 m)

Rumunjska – Urugvaj 1-1 (Stancu 50 / Cavani 2)

Turska – Slovačka 1-2 (Toprak 85 / Weiss 24, Stoch 39)

Danska – Rusija 0-2 (Širokov 4, Aršavin 45)

Luksemburg – Makedonija 2-1 (Deville 56, 90 / Hasani 25)

Malta – Lihtenštajn 2-1 (Mifsud 54, 64 / Büchel 48)