REAL - ATLETICO 1-2

Simeone opet nadmudrio Ancelottija: Barca pobjegla na +6, skroman nastup Hrvata

‘Kraljevski klub’ je bez titule od 2012., a branitelj naslova je upravo Atlético Madrid
Piše: Nikola LipovacObjavljeno: 13. rujan 2014. 14:18

Pogotkom Arde Turana, jokera s klupe kažnjenog trenera Diega Simeonea, Atlético je dobio madridski derbi protiv Reala na Santiago Bernabéuu sa 2-1 (1-1) i ostavio Kraljevski klub na šest bodova zaostatka za Barcelonom nakon samo tri kola!

Luka Modrić je prestigao Davora Šukera po nastupima za Real Madrid (110-109), no nije se istaknuo igrom, a još manje na drugoj strani Mario Mandžukić. Obojica naših reprezentativaca zaradili su i javne opomene zbog prekršaja, a Mandžo je na terenu proveo 77 minuta jer je nakon Ardina pogotka taktički zamijenjen.

Gosti su poveli u 10. minuti, nakon prekida naravno, Tiago je s prve vratnice izbliza skrenuo u mrežu Kokeov centaršut, bio je to treći uzastopni pogodak glavom 'rojiblancosa' u Primeri ove sezone. Domaći su izjednačili u 26. minuti, oporavljeni Cristiano Ronaldo je iznudio (Siqueira) i realizirao jedanaesterac.

Carlo Ancelotti je ipak promijenio svoj 4-3-3, Jámesa Rodrígueza pomaknuo je na polušpicu, što je njegova prava uloga, izmjenjivao je Kolumbijac mjesta s C. Ronaldom, kasnije i Cristiano s Baleom. Desni bek ipak je bio Arbeloa, a Modrić i Kroos par zadnjih veznih u plitkoj formaciji domaćina u kojoj su se oba stoepra dizala preko centra jer su napadači gostiju, Mandžukić i Raúl Jiménez, stajali duboko, pokrivajući zadnje vezne 'los blancosa'. No, Mandžo i kolega mu Meksikanac nisu uspijevali zadržati loptu pokraj Ramosa i Pepea pa je Atlético patio, brzo gubio posjed, tek u 59. minuti (Mandžukić, blokirao Ramos) gosti su prvi put zaprijetili iz igre.

U nastavku je Simeoneov pomoćnik Ramón Burgos uveo, prvi put ove sezone, Ardu Turana (nekažnjeno nagazio Modrića u 70. minuti), ubrzo i Griezmanna, Ancelotti odgovorio debitantom Chicharitom umjesto Benzeme koji se ispromašivao u prvom poluvremenu, potom i Iscom umjesto Balea, prešavši na klasični 4-4-2, s Jámesom i Iscom na prednjim bokovima. To otvaranje domaćina gosti su iskoristili za visoko izlaženje svojih bekova i ubrzo stvorili tri prigode, sve za Ardu Turana, treću je Turčin iskoristio, ostavši sam na sredini 16-erca u akciji koja je počela ubacivanjem iz 'auta'. Dakle, ponovno nakon prekida...

Real Madrid – Atlético 1-2

Poluvrijeme: 1-1

Sudac: A. M. Lahoz (Valencia) 7.

Strijelci: 0-1 Tiago (10, Koke), 1-1 C. Ronaldo (26.-11 m), 1-2 Arda (76, Juanfran)

Žuti kartoni: Jámes, Modrić (RM), Godín, Siqueira, Mandžukić, Gabi, Miranda, Mario (AM)

Igrač utakmice: Arda Turan.

Stadion: Santiago Bernabéu. Gledatelja: 85.000.

Real Madrid (4-2-3-1): Casillas 5,5; Arbeloa 5,5 (od 77. Varane -), Pepe 5,5, S. Ramos 6, Coentrao 5; Modrić 6, Kroos 6,5; Bale 5 (od 66. Isco -), Jámes 5,5, C. Ronaldo 7; Benzema 5 (od 64. Chicharito -).

Atlético (4-4-2): Moyá 7,5; Juanfran 5,5, Miranda 6,5, Godín 6, Siqueira 5; R. García 6, Gabi 5 (od 60. Arda 7,5), Tiago 6,5, Koke 6; R. Jiménez 5 (od 64. Griezmann -), Mandžukić 5,5 (od 77. Mario -).

REZULTATI:

Real Madrid - Atletico Madrid 1-2 (Ronaldo 26-11m / Tiago 10, Turan 76)

Malaga - Levante 0-0

Barcelona - Athletic Bilbao 2-0 (Neymar 79, 84)

U petak:

Almeria - Cordoba 1-1 (Edgar 12 / Cartabia 19)

20. Levante 3 0 1 2 0 5 1

Real Madrid - Atletico 1-2 (Ronaldo 26-11/Tiago 11, Turan 77)

KRAJ UTAKMICE

90. minuta - Grizmann je propustio priliku da nokautira Real

85. minuta - I Luka Modrić je zaradio žuti karton

77. minuta - Odmah nakon što je Atletico zabio, Mandžukić je izašao iz igre

GOOOOL 77. MINUTA - Juanfran je ubacio u 16-terac, a Raul Garcia je lukao propustio loptu kroz noge za Ardu Turana koji precizno pogađa donji desni kut

73. minuta - Atletico je mogao povesti. Grizmann je sjajno pronašao Turana na strani, a Turčin je opalio tik uz vratnicu već svladanog Casillasa

65. minuta - Benzema izlazi, a za Real debitira Meksikanac Chicharito. Ušao je i Grizmann

57. minuta - Mandžukić je snažno pucao sa 16 metara, ali njegov udarac blokirao je Pepe

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

41. minuta - Mandžukić je zaradio žuti karton zbog grubog starta na Kroosa

40. minuta - Moya opet sjajno brani pokušaj Benzeme glavom s pet metara

34. minuta - Ronaldo je sjajno gurno Benezemu u čistu priliku, no Francuzu bježi lopta. Najveća prilika Reala u prvom poluvremenu

GOOOOL 26. MINUTA - Ronaldo hladnokrvno pogađa za izjednačenje

25. minuta - Siqueira je srušio Ronalda u kaznenom prostiru i sudac je opravdano dosudio kazneni udarac

23. minuta - Sjajan slobdoni udarac Balea Moya je još bolje obranio

19. minuta - Real se probudio. Pokušaj Benzeme otišao je pokraj Moyine vratnice

17. minuta - Ponovno gužva u kaznenom prostoru Reala nakon kornera. Ovoga puta je Pepe u posljednjem trenutku spasio Casillasa

GOOOOL 11. MINUTA - Ponovno je prekid bio koban za Real. Koke je ubacio iz kornera, a Tiago na prvoj vratnici zabija pokraj skamenjene obarne domaćina

4. minuta - Počelo je grubo. Raul Garcia pokosio je Coentra

Utakmica je počela!

REAL: Casillas; Arbeloa, Ramos, Pepe, Coentrao; Kroos, Modrić, James Rodríguez; Bale, Cristiano, Benzema.

ATLETICO: Moyá, Juanfran, Godín, Miranda, Siqueira; Gabi, Tiago, Koke, Raúl García; Raúl Jiménez, Mandžukić.

13. rujan 2024 02:34