BAŠIĆ OSTAO NA KLUPI

Inter ‘četvorkom‘ zasjeo na vrh Serie A, Vatreni slavio protiv trećeplasiranog Milana, novo razočaranje za Lazio

Na vrhu je Juventus sa 36 bodova, jedan manje uz utakmicu manje ima drugi Inter
Piše: HinaObjavljeno: 09. prosinac 2023. 20:07

Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić igrao je do 87. minute za Atalantu u 3:2 domaćoj pobjedi protiv Milana u susretu 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Domaće je dva puta u vodstvo dovodio Lookman (38, 55), gosti su se vraćali u igru preko Girouda (45+3) i Jovića (80), ali nakon što je Muriel (90+5) fantastično petom iz punog trka prevario Maignana za 3:2 više nije bilo vremena i za treće poravnanje.

Ovom pobjedom Atalanta je skočila na sedmo mjesto sa 23 boda, koliko ima i šesta Fiorentina, dok je treći Milan ostao na 29 bodova.

PAOLA GARBUIO/LAPRESSE/SHUTTERSTOCK EDITORIAL/PROFIMEDIA Paola Garbuio/lapresse/shutterstock Editorial/profimedia

U prvoj utakmici subotnjeg programa Verona i Lazio su igrali 1:1. Gosti iz Rima su poveli golom Zaccagnija (23), ali nakon brojnih propuštenih prilika uslijedilo je još jedno razočaranje za njih nakon što je Henry (70) poravnao na 1:1. Toma Bašić ostao je na klupi Lazija koji je deveti sa 21 bodom, dok je Verona 17. sa 11 bodova, koliko ima i 18. Empoli koji je u zoni ispadanja, ali i koji će u ponedjeljak ugostiti Lecce.

Nogometaši Intera vratili su se na vrh ljestvice talijanskog prvenstva sigurnom 4-0 (3-0) domaćom pobjedom protiv Udinesea u susretu 15. kola.

Susret je bio riješen izmeđun 37. i 44. minute kada je Inter postigao tri gola. Calhanoglu (37-11m) je s bijele točke "probio bunker" gostiju, a ubrzo potom su Dimarco (42) i Thuram (44) povisili na 3-0, da bi konačni rezultat postavio prvi strijelac Serie A Lautaro Martinez (84) u samoj završnici.

21. travanj 2024 08:49