LAPRESSE/DDP USA/PROFIMEDIA Lapresse/ddp Usa/profimedia
UVJERLJIVA POBJEDA

Fiorentina deklasirala Sassuolo i došla na osmo mjesto, Vatreni sve gledao s klupe

‘Viole‘ su slavila s 5:1 i ostavile protivnika ne pretposljednjem mjestu talijanskog prvenstva
Piše: HinaObjavljeno: 28. travanj 2024. 22:48

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 34. kola talijanskog nogometnog prvenstva Fiorentina je na svom terenu uvjerljivo nadigrala Sassuolo sa 5:1 (1:0).

Nakon što je u prvom poluvremenu postignut samo jedan gol kojim je Sottil (17) doveo domaće u vodstvu, u nastavku je u razmaku od samo 12 minuta, između 54. i 66., palo njih još pet. Prvo je Martinez Quarta (54) pogodio za 2:0, pa je Thorstvedt (57) nakratko vratio nadu gostima, ali su Gonzalez (58, 66) s dva i Barak (62) s jednim pogotkom vrlo brzo ugasili tu nadu.

Martin Erlić ostao je na klupi Sassuola koji je ostao predzadnji sa 26 bodova, odnosno pet manje od Verone, Frosinonea i Empolija koji drže posljednja tri mjesta koja osiguravaju ostanak.

Fiorentina je, pak, stigla na osmo mjesto sa 50 bodova, koliko ima i deveti Napoli.

Inter je sa 89 bodova već osigurao svoj 20. naslov prvaka, dok je zadnja Salernitana četiri kola prije kraja izgubila i teoretske izglede za ostanak.

28. travanj 2024 22:49