JOŠ SE TRAŽI

SERIE A: Vukušić promašio penal u porazu Pescare, Interu tek bod, Viole uvjerljive

Piše: HinaObjavljeno: 18. studeni 2012. 18:23

Hrvatski nogometaš Ante Vukušić promašio je jedanaesterac za Pescaru koja je u susretu 13. kola talijanskog nogometnog prvenstva izgubila na gostovanju kod Siene 0:1. Vukušić je promašio kazneni udarac u posljednjoj minuti prvog dijela, točnije njegov udarac s bijele točke Gianluca Pegolo je sjajno obranio. Bivši napadač Hajduka igrao je do 56. minute kada je zamijenjen. Strijelac za domaćine bio je Francesco Valiani u 31. minuti, a Pescara je utakmicu zaključila s dva igrača manje. Prvo je u 86. minuti 'pocrvenio' Marco Capuano, a tri minute kasnije i Damiano Zanon.

Fiorentina je deklasirala Atalantu 4:1, dok je Inter na San Siru osvojio tek bod protiv Cagliarija odigravši 2:2. Marko Livaja nije nastupio za Inter.

Bologna je u susretu sa čak četiri isključenja pobijedila Palermo 3:0 golovima Gilardina (22), Gabbiadinija (44-11m) i Diamantija (48-11m). Hrvatski nogometaš Igor Budan nije nastupio za goste. Palermo je utakmicu završio bez trojice igrača. U 46. je isključen vratar Samir Ujkani, u 72. minuti Édgar Barreto, a deset minuta kasnije i Carlos Labrin. Pocrvenio je i domaći veznjak Saphir Sliti Taider u 78. minuti.

U subotu su oba susreta završila bez pobjednika. Juventus je kao domaćin odigrao 0:0 protiv Lazija, dok su Napoli i Milan igrali 2:2. Napoli je poveo 2:0 golovima Inlera (4) i Insignea (30), a bod Milanu osigurao je El Shaarawy (44, 82).

Juventus je vodeći na ljestvici sa 32 boda, slijedi Inter sa 28, te Fiorentina i Napoli sa po 27 bodova.

Vukušić ostao bez trenera nakon poraza od Siene

Nakon utakmice 13. kola talijanskog nogometnog prvenstva i minimalnog gostujućeg poraza od Siene (1-0) trener Pescare Giovanni Stroppa (44) podnio je ostavku na svoju dužnost.

Vijest je obznanio sportski direktor kluba Daniee Delli Carri za Sky Sport:

- Stroppa je odlučio podnijeti ostavku, a mi smo prihvatili njegovu odluku. Iskreno, nisam očekivao ovakvu odluku tako da sam rekao da ga ne bi smijenili sami u slučaju poraza. Tko će biti novi trener? Zasad je još prerano spominjati imena...

Stroppa je Pescaru trenirao od lipnja kada je na klupi naslijedio Zdeneka Zemana. Klupu je napustio nakon osmog ovosezonskog poraza u utakmici u kojoj je hrvatski napadač Ante Vukušić propustio realizirati jedanaesterac za izjednačenje.

Pescara je trenutno 16-plasirana momčad talijanskog prvenstva sa 11 osvojenih bodova.

REZULTATI:

Bologna - Palermo 3:0 (Gilardino 23, Gabbiadini 44-11m, Diamanti 48-11m)

Catania - Chievo 2:1 (Almiron 51, 85 / Andreolli 90+3)

Fiorentina - Atalanta 4:1 (Rodriguez 5, Aquilani 42, 45, Toni 49 / Bonaventura 32)

Inter - Cagliari 2:2 (Palacio 10, Astori 82-autogol / Sau 43, 66)

Siena - Pescara 1:0 (Valiani 32)

Udinese - Parma 2:2 (Di Natale 9, Pereyra 50 / Marchioni 46, Palladino 89)

Sampdoria - Genoa 3:1 (Poli 16, Bovo a.g. 36, Icardi 88/ Immobile 73)