LA PRIMERA

Ronaldo Sociedadu zabio tri komada, Modrić cijelu utakmicu dirigirao igrom Reala

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 09. studeni 2013. 19:09

Bez ikakvih su poteškoća nogometaši Real Madrida na svome stadionu Santiago Bernabeu svladali Real Sociedad s 5-1 u sklopu 13. kola španjolskog prvenstva…

Baski ove subote nisu bili dorasli suparnici Madriđanima koji su već u prvih 45 minuta riješili skinuli sve upitnike oko pitanja pobjednika. Karim Benzema je u 12. minuti namjestio pogodak za Cristiana Ronalda, a samo šest minuta kasnije Portugalac je uzvratio Francuzu na isti način.

Real Madrid 1-0 Real Sociedad (Goal Cristiano... by all-goals

U 26. je minuti Ronaldo pogodio s bijele točke nakon igranja rukom Markela Bergare u kaznenom prostoru. Dojam je ipak da je sudac prestrogo dosudio jedanaesterac. Deset minuta kasnije već je bilo 4-0 poslije odlične akcije Danija Carvajala i Garetha Balea koji je u konačnici asistirao Samiju Khediri za pogodak.

Antoine Griezmann je u 61. minuti smanjio zaostatak Sociedada, a konačnih je 5-1 u 76. minuti postavio Ronaldo pogotkom iz slobodnog udarca. Čudesnom je to Portugalcu već 19. hat-trick u Primeri i 16. ovosezonski gol u prvenstvu čime je izbio na vrh ljestvice strijelaca.

Dodajmo još da je naš Luka Modrić odigrao cijelu utakmicu za Real Madrid koji sada ima tri boda zaostatka za vodećom Barcelonom i dva za Atleticom, dakako uz odigranu utakmicu više.

Primera, 13. kolo:

Getafe - Elche 1-1 (Leon 18 / Boakye 61)

Athletic Bilbao - Levante 2-1 (Rico 72, Aduriz 84 / Barral 33)

Celta - Rayo Vallecano 0-2 (Viera 24, Larricey 72)

Real Madrid - Real Sociedad 5-1 (Ronaldo 12, 26-11m, 76, Benzema 18, Khedira 36 7 Griezmann 61)

1. Barcelona 12 11 1 0 34-7 +27 34

2. Atlético Madrid 12 11 0 1 30-8 +22 33

3. Real Madrid 13 10 1 2 35-17 +18 31

4. Villarreal 12 7 2 3 20-12 +8 23

5. Athletic Bilbao 13 7 2 4 20-18 +2 23

6. Getafe 13 6 2 5 17-14 +3 20

7. Real Sociedad 13 4 5 4 19-17 +2 17

8. Granada 13 5 2 6 11-13 -2 17