Tea Cimaš/CROPIX
HD - RIJEKA 0:2

Rijeka potvrdila dobru formu uoči Stuttgarta: Mujanović i Pokrivač zabili Dragovoljcu

Piše: Tomislav JuranovićObjavljeno: 25. kolovoz 2013. 20:32

Matjaž Kek izmiješao je svoj špil, ali je i dalje imao jaku ruku. Kombinirani Riječani zasluženo su slavili u Kranjčevićevoj protiv Hrvatskog dragovoljca (2:0) i time uspješno nastavljaju žestoku potjeru u oba korita, onom domaćem, ali i stranom.

Obje su momčadi očekivale nastavak pozitivnog niza, ali domaći trener Ganjto je košulju s kojom je osvojio bodove protiv Dinama i Zadra ostavio kući. No sumnjamo da bi i ona pomogla, jer Riječani su jučer bili mnogo bolja momčad, Crni su imali svoje prilike ali su se teško nosili s takmacom, koji je zavladao travnjakom Ulice pjesnika. Ključni moment događao se u sredini travnjaka, gdje su gostujući igrači imali dovoljno jaku premoć da drže konce u svojim rukama i diktiraju vlastiti tempo. Pokrivač je čvrsto držao, a Ajayi i Močinić vezli riječke prilike, koje su na kraju i nagrađene s dva pogotka viška.

Tko zna, možda bi stvari bile bitno drugačije da je u 24. minuti, nakon što je Knežević srušio Doležala, udarajući ga lijevom nogom, a sudac opravdano pokazao na bijelu točku, Brtan pogodio, ali Vargić je ponovno iskazao veliku formu, pročitavši Brtanov pokušaj. Veznjak Crnih pucao je poluvisoko lijevo, Vargić je to ipak obranio... To je, inače, drugi promašeni kazneni udarac Crnih ove sezone (Jazvić protiv Hajduka), da su zabili, vjerojatno bi na kontu svjetlilo i više od tri boda.

No imali su Crni još nekoliko prilika, pogotovo Doležal u 62. minuti (pri 0:1!), kada ga je sjjano na pet metara od vratiju proigrao Jazvić, no s druge je strane još i više sijevalo: Pokrivačeva greda, Kvržićev projektil, Krstanovićeva šansa, Ajayijev pokušaj... ima toga još, ali u svakome slučaju je cijelu je utakmicu Čović morao biti vrlo koncentriran. I stoga je siže vrlo jednostavan: Crne ovoga puta nije krasila ona zavodljiva igra, a Rijeka je na putu prema Njemačkoj stao u Zagrebu te hladnokrvno uzeo bodove. Zaista, Rijeka postaje vrlo ozbiljna momčad...

.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RIJEKA 0:2 (Mujanović 22, Pokrivač 76)

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Čović - Kluk, Špehar (od 35' Mrčela), Gregov, Tomić - Brtan, Živković - Zlatar (od 46' Jazvić), Jakšinić, Jajčinović (od 64' Rašić) - Doležal

RIJEKA: Vargić - Boras, Lešković, Knežević, Bertoša - Zlomisić (od 33' Alispahić), Pokrivač, - Mujanović (od 61' Kvržić), Ajayi (od 73' Tomečak), Močinić - Krstanović

76. minuta - GOOL Pokrivač je zakucao loptu s ruba 16-erca nakon brze akcije Borasa i Krstanovića

23. minuta - Jedanaesterac: Knežević je srušio Jajčinovića, a Doležalov udarac s 11 metara obranio je Vargić

22. minuta - GOOL! Bertoša je prošao lijevom stranom, ušao je u 16-erac te je na drugoj vratnici pronašao Mujanovića koji je neometan s nekoliko metara pogađa mrežu

22. rujan 2024 17:24