VLADIMIR SIMICEK Afp
KOMPLICIRANA SITUACIJA

Slovaci pobijedili Ruse i pomogli Vatrenima preuzeti sam vrh! Pogledajte ljestvicu naše skupine

Slovačka se nakon kikseva na startu kvalifikacija iskupila velikom pobjedom u Trnavi.
Piše: Goran Čičin - Mašansker/HINAObjavljeno: 30. ožujak 2021. 22:49

Nakon što je Cipar svladao Sloveniju, Slovačka je u večernjem terminu dodatno zakomplicirala situaciju u našoj skupini te se ujedno iskupila za subotnji kiks protiv Malte. Rusi su u Trnavu stigli kao favoriti, no na kraju su i oni upisali prvi poraz kojim su Vatrenima prepustili vodeću poziciju na ljestvici. Nema sumnje da će biti vrlo zanimljivo u nastavku kvalifikacija, nikad se ne zna gdje čeka kakva zamka.

Domaćin je došao u prednost iz jedinog udarca upućenog u prvom poluvremenu. Strpljivo su Slovaci čekali svoju priliku i ona je stigla u 38. minuti kad je Mak ubacio iz kornera, a stoper Milan Škriniar glavom pogodio pokraj lijeve vratnice.

Rusija je imala veći posjed, izjednačio je u 71. minuti Mario Fernandes nakon odbijene lopte, ali samo tri minute kasnije Robert Mak je nakon odličnog solo prodora matirao ruskog vratara. Do kraja je priliku imao ruski kapetan Dzjuba, ali njegov udarac glavom nije bio precizan.

Možemo reći da su Slovaci ovim trijumfom napravili uslugu Hrvatskoj, a ujedno su i oni istaknuli kandidaturu za visok plasman.

SLOVAČKA - RUSIJA 2:1 (Škriniar 38', Mak 74' / Fernandes 71')

TRNAVA – City Arena. Bez gledatelja. Sudac: Carlos del Cerro (Španjolska).

SLOVAČKA: Kuciak – Pekarik (od 90+2. Pauschek), Satka, Škriniar, Hubocan – Kucka, Hromada (od 61, Hrošovsky) – Koscelnik, Duda, Mak (od 76, Duriš) – Schranz (od 90+2. Strelec). IZBORNIK: Stefan Tarkovic.

RUSIJA: Šunin – Fernandes, Semenov, Dzikija, Kudrjašov – Golovin, Ozdoev, Kuzjaev – Zemaletdinov (od 58. Al. Mirančuk), Dzjuba, Žirkov (od 46. Mostovoj, od 65. Sobolev). IZBORNIK: Stanislav Čerčesov.

Rezultati susreta kvalifikacija za SP 2022. godine.

SKUPINA A:

Azerbajdžan - Srbija 1-2 (Mahmudov 59-11m / Mitrović 16, 81)

Luksemburg - Portugal 1-3 (Rodrigues 30 / Jota 45+2, Ronaldo 51, Palhinha 80)

SKUPINA E:

Belgija - Bjelorusija 8-0 (Batshuayi 14, Vanaken 17, 89, Trossard 38, 76, Doku 42, Praet 49, Benteke 70)

SKUPINA G:

Gibraltar - Nizozemska 0-7 (Berghuis 42, de Jong 55, Depay 61, 88, Wijnaldum 62, Malen 64, Van de Beek 85)

Crna Gora - Norveška 0-1 (Sorloth 35)

Turska - Latvija 3-3 (Karaman 2, Calhanoglu 33, Yilmaz 52-11m / Savaļnieks 35, Uldriks 58, Ikaunieks 79)