Rennes' French defender Jean Armel Kana Biyik (C) is congratulated by teammates after scoring during the French L1 football match Rennes against Valenciennes on December 18, 2010 at the route de Lorient stadium in Rennes, western France. AFP PHOTO DAMIEN MEYER
 AFP
FRANCUSKA

Rennes posljednji polufinalist

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 30. studeni 2012. 00:03

Posljednji polufinalist francuskog Liga kupa je Rennes, koji je s 2-1 pred svojim navijačima slavio protiv nogometaša Troyesa.

Domaćin je rano poveo, već u 8. minuti, preko Jonathana Pitroipe, kojem je za pogodak asistirao Julien Feret. Troyes je nakon manje od četvrt sata poravnao rezultat zahvaljujući Corentinu Jeanu, a s tih se 1-1 i otišlo na 15-minutni predah.

Pogodaka nije bilo sve do pred sam kraj utakmice i činilo se da će susret otići u produžetke. Međutim, dvije minute prije isteka 90. minuti Romain Alessandrini zabija pobjednički pogodak za Rennes, te osigurava polufinlni okršaj protiv Lillea.

Podsjetimo, u protekla su dva dana svoje prolaske u polufinale izborili Montpellier, St. Etienne (izbacio PSG) i spomenuti Lille.