FRANCUSKA

PSG uvjerljiv protiv Reimsa

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 23. studeni 2013. 20:28

Nogometaši PSG-a nastavljaju s odličnim igrama u francuskom prvenstvu. U subotu su u 14. kolu došli do treće uzastopne i ukupno desete pobjede.

Momčad Laurenta Blanca je slavila na gostovanju kod Reimsa s 3-0 i dodatno se učvrstila na prvom mjestu ljestvice. S odigranom utakmicom više sada ima sedam bodova prednosti pred Lilleom i osam pred Monacom.

Brazilac Lucas Moura zabio je u 24. minuti nakon dodavanja Zlatana Ibrahimovića, a prednost Parižana je u 60. minuti povećao Jeremy Menez kojem je asistirao Marco Verratti. Priču je u posljednjim sekundama zaključio Ibrahimović udarcem s 20-ak metara, potvrdivši tako da razočaranje zbog ispadanja sa Švedskom u dodatnim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo nije ostavilo traga na njegovoj igri. Deveti mu je to gol ove sezone, čime se na ljestvici strijelaca izjednačio na prvom mjestu s Edinsonom Cavanijem i Radamelom Falcaom.

Spomenimo i da je Reims u 68. minuti mogao unijeti barem malo neizvjesnosti u utakmicu, ali je Grzegorz Krychowiak promašio jedanaesterac.

Lyonu tek bod protiv Valenciennesa

U sklopu 14. kola prve francuske nogometne lige Lyon je na svom Gerlandu propustio upisati tri boda protiv ponajlošije momčadi Le Championnata – Valenciennesa.

Iako je relativno rano poveo (16. minuta), Lyon nije uspio drugim pogotkom eventualno dokrajčiti svog suparnika ili ga barem dovesti na rub poraza. Domaći su nogometaši bili bolji, imali su posjed lopte na svojoj strani, baš kao i broj udaraca, međutim lopta nije išla u gol.

Kazna je za propušteno stigla u 66. minuti, kada je Jean-Christophe Bahebeck postigao svoj prvijenac za Valenciennes, u koji je ovoga ljeta stigao iz PSG-a. Lyon je bodom skočio na sedmo mjesto, ali je propustio priliku priključiti se zgusnutom broju klubova od drugog do petog mjesta (unutar četiri boda).

Identičnim su rezultatom završile još tri utakmice ove subote, a jedinu je pobjedu, osim one ranije upisanu od strane PSG-a, ostvario Lorient.

Davljenik Lorient slavio je s 4-0 na gostovanju kod Eviana, te se dodatno odvojio od zone ispadanja. Vicent Aboubakar bio je dvostruki strijelac u uvodnih 13 minuta dvoboja, a posao su dovršili Sadio Diallo u 82., odnosno Yann Jouffre u 87. minuti.