CHAMPIONNAT

PSG do pobjede golom Ibrahimovića i Rabiota u nadoknadi, poraz Lyona

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 01. rujan 2013. 01:33

Drugi su poraz zaredom u francuskom prvenstvu ubilježili nogometaši Lyona, suparnici Rijeke u skupini I Europa lige.

Nakon što je prošli vikend izgubio kod kuće od Reimsa (1-0) Lyon je ove subote u prvoj utakmici 4. kola izgubio u gostima kod Eviana s 2-1. Domaći nogometaši, koji su u tri uvodna kola osvojili samo jedan bod, poveli su već u osmoj minuti pogotkom Kevina Berigauda, a isti je igrač zabio i u 33. minuti za 2-0.

Lyon je uspio smanjiti u četvrtoj minuti nastavka preko Jordana Ferrija, ali do izjednačenja nije uspio doći.

Rijeka će, podsjetimo, gostovati u Lyonu 24. listopada u 3. kolu skupine I, a protiv istog će suparnika na svome terenu igrati 7. studenog.

Lyon je u subotu igrao u sljedećem sastavu: A. Lopes - M. Lopes, Biševac, Kone, Bedimo - Gonalons, Mvuemba (od 66. Malbranque) - Ferri (od 82. Behlouli), Gourcuff (od 45. Benzia), Fekir - Lacazette.

Nogometaši PSG-a ostvarili su drugu ovosezonsku pobjedu u 4. kolu Le Championnata. Na Parku prinčeva aktualni je prvak savladao novog prvoligaša Guingampa s 2-0.

Iako rezultat zvuči uvjerljivo, treba reći da je PSG oba gola zabio u sudačkoj nadoknadi u razmaku od samo dvije minute.

U drugoj minuti nadoknade među strijelce se upisao "džoker s klupe", 18-godišnji Adrien Rabiot, dok je u sljedećoj minuti pobjedu potvrdio Zlatan Ibrahimović nakon dodavanja Gregoryja van der Wiela.

Rabiot je mrežu zatresao iz neposredne blizine, nakon što je prethodno udarac glavom stopera Alexa zaustavio Guingampov vratar Mamadou Samassa, ali je pritom i ispustio loptu.

PSG-u je ovo druga ovosezonska pobjeda kojom je barem privremeno skočio na drugo mjesto ligaške ljestvice, jedan bod iza Marseillea.