Ricardo Larreina/imago Sportfotodienst/profimedia
POBJEDA ANDALUŽANA

Tri dana nakon što su ispali iz KL, nogometaši iz Seville dijelom su isprali gorčinu
Piše: SNObjavljeno: 25. veljača 2024. 19:15

Tri dana nakon ispadanja od Dinama u Konferencijskoj ligi, nogometaši Real Betisa pobijedili su Athletic Bilbao sa 3-1 u susretu 26. kola španjolskog nogometnog prvenstva.

Chimy Avila je doveo Betis u vodstvo u 13. minuti, a na 2-0 je povisio Yuri Berchiche pogodivši u 38. minuti vlastitu mrežu. Novi problemi za baskijski sastav stigli su u 41. minuti kada je Nico Williams "pocrvenio". Napadač je napravio veliku i nepotrebnu glupost. Skrivio je prekršaj i dobio prvi žuti karton, a onda sarkastično aplaudirao sucu, koji ga je poslao u svlačionicu. U 15-ak sekundi, Williams je uspio zaraditi isključenje. SITUACIJU POGLEDAJTE OVDJE

Ipak, Athletic je s igračem manje u sedmoj minuti nadoknade smanjio rezultat, a strijelac je bio Gorka Guruzeta.

U nastavku susreta gledatelji su vidjeli samo jedan gol, Johnny Cardoso je u 67. minuti pogodio za 3-1 i prvu pobjedu Betis u zadnja četiri susreta.

Betis je sada šesti sa 42 boda, Athletic peti sa sedam bodova više.

U ranije odigranom susretu Cadiz i Celta su odigrali 2-2.

Gosti su imali 2-0 golovima Iaga Aspasa (11) i Willota Swedberga (58), no domaćin je uspio izjednačiti. Juanmi je u 66. smanjio na 2-1, da bi Machis u desetoj minuti nadoknade pogodio za 2-2.

25. travanj 2024 19:19