ADRIAN DENNIS Afp
LIGE PETICE

Southampton nastavio crni niz, Cagliari do prve pobjede u sezoni, Villarreal skočio na 3. mjesto u Španjolskoj

Nogometaši Bournemoutha slavili su u posljednjem dvoboju 6. kola Premiershipa
Piše: HinaObjavljeno: 30. rujan 2024. 23:04

U posljednjem susretu 6. kola talijanskog nogometnog prvenstva Cagliari je na gostovanju pobijedio Parmu sa 3-2 ostvarivši prvu pobjedu ove sezone.

Gosti su vodili 1-0 i 2-1, Parma se oba puta vratila, međutim kada je Roberto Piccoli u 88. minuti zabio i treći gol za goste više nije bilo promjene rezultata.

Strijelci za Cagliari bili su i Nadir Zortea (34) i Razvan Marin (75), dok su za Parmu golove zabili Dennis Man (62) i Hernani 87-11m).

Cagliari je ovom pobjedom napustio začelje ljestvice i sada je na 17. mjestu s pet bodova, koliko ima i Parma na 15. poziciji.

Na vrhu je Napoli sa 13 bodova ispred Juventusa (12), Milana, Intera i Torina (11).

Pobjeda Bournemoutha

Nogometaši Bournemoutha pobijedili su Southampton sa 3-1 u posljednjem susretu šestog kola Premier lige.

Domaćin je pobjedu osigurao već u prvom poluvremenu postigavši sva tri gola.

Evanilson je zabio u 12. minuti za 1-0, Dango Ouattara je u 32. minuti udvostručio prednost, da bi Antoine Semenyo u 39. pogodio za 3-0.

Gosti su u 51. minuti golom Taylora Harwooda-Bellisa tek ublažili poraz.

Bournemouth je sada na 11. mjestu s osam bodova, dok je Southampton na 19. poziciji s tek jednim bodom.

Na vrhu je Liverpool sa 15 bodova ispred Manchester Cityja i Arsenala koji imaju po 14 bodova.

Villarreal pobjedom protiv Las Palmasa skočio na treće mjesto

U posljednjem susretu osmog kola španjolskog nogometnog prvenstva Villarreal je pobijedio Las Palmas sa 3-1 probivši se na treće mjesto ljestvice.

"Žuta podmornica" je povela u 45. minuti golom Nicolasa Pepea, izjednačio je Fabio Silva u 47. minuti.

Domaćin je u 51. minuti mogao do nove prednosti, ali Alex Baena nije realizirao kazneni prostor. Ipak, u 84. minuti je Thierno Barry donio novu prednost Villarrealu. Konačnih 3-1 postavio je Baena u sedmoj minuti nadoknade iskupivši se za promašeni jedanaesterac.

Ovom pobjedom Villarrel je skočio na treće mjesto sa 17 bodova, četiri manje od Barcelone, te bod manje od Real Madrida.

Las Palmas je ostao na začelju s tri boda.

02. listopad 2024 13:11