JOSE JORDAN Afp
VELIKI PREOKRET

Pet golova u još jednoj nedjeljnoj nogometnoj drami, junak Leo Messi spasio Barcelonu u borbi za naslov

Barca je nakon kiksa protiv Granade opet bila u teškoj situaciji, no uspjela se vratiti u igru
Piše: HinaObjavljeno: 02. svibanj 2021. 23:23

Nogometaši Barcelone ostali su u utrci za prvaka Španjolske nakon što su u gostima u dramatičnoj utakmici pobijedili Valenciju s 3:2.

Barca je tako ostala na dva boda od vodećeg Atletica nakon što je prije četiri dana kiksala domaćim porazom od Granade.

Prvi gol pao je tek u 50. minuti iako je prvo poluvrijeme obilovalo prilikama na obje strane. Valencia je povela pogotkom glavom Gabriela Pauliste nakon kornera, ali samo sedam minuta poslije na scenu je stupio Leo Messi.

Latorre Grueso je igrao rukom u svom šesnaestercu, dosuđen je jedanaesterac, ali Messi nije iskoristio najstrožu kaznu!

Udarac je obranio Cillessen i odbio loptu, Busquets ju je prebacio do Pedrija čiji je šut zvaršio u bloku, a lopta se ponovno odbija do Messija koji iz drugog pokušaja poravnava na 1:1. Prekoret Barcelone najavio je Griezmann u 63. minuti, pogotkom za 2:1, a junak Messi majstorskom golčinom iz slobodnog udarca u 70. minuti povećao vodstvo.

Konačnih 3:2 postavio Carlos Soler dalekometnim udarcem s 25 metara u 83. minuti, ali Valencija se više nije imala snage vratiti.

Barca i Real sada imaju po 74 boda, a četiri kola prije kraja Atletico vodi sa 76 bodova.

20. travanj 2024 07:55