ADRIAN DENNIS Afp
‘Bluesi‘ nastavili niz

Jurićeva Verona preokretom do slavlja, Chelsea i West Ham na ljestvici preskočili Liverpool

Utakmicom Verone i Parme kompletirano je 22. kolo Serie A, a Jurićev je sastav stigao do tri boda
Piše: HinaObjavljeno: 15. veljača 2021. 23:16

U posljednjem susretu 22. kola talijanskog nogometnog prvenstva Verona, koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, je pobijedila Parmu sa 2-1 prekinuvši niz od dva uzastopna poraza, dok je Parma upisala i četvrti poraz u nizu.

Gosti su poveli u osmoj minuti golom Juraja Kucke iz kaznenog udarca, no samo pet minuta kasnije izjednačio je Federico Dimarco.

Pobjedu Veroni donio je Antonin Barak u 62. minuti.

Nikola Kalinić i Ivor Pandur nisu nastupili za domaći sastav koji se nalazi na devetom mjestu Serie A sa 33 boda.

Parma je ostala na 19. mjestu sa 13 bodova, četiri manje od zone spasa.

Na vrhu ljestvice je Inter sa 50 bodova.

Chelsea i West Ham ispred Liverpoola

Nogometaši Chelsea i West Hama ostvarili su pobjede u posljednjim susretima 24. kola engleskog prvenstva. "Bluesi" su pobijedili Newcastle United sa 2-0, dok su "Hammersi" slavili protiv Sheffield Uniteda sa 3-0.

Chelsea je gotovo rutinski stigao do pete uzastopne pobjede u svim natjecanjima, a golove su zabili Olivier Giroud (31) i Timo Werner (39).

Otkako je Thomas Tuchel stigao na Stamford Bridge, Chelsea je upisao pet pobjeda i remi, primivši samo jedan gol.

Za Tuchela je važno i što se među strijelce napokon upisao Werner koji je zabio svoj prvi ligaški pogodak nakon posta koji je trajao 1.000 minuta.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odigrao je cijeli susret za Chelsea.

U drugom susretu West Ham je pobijedio Sheffield United sa 3-0 ostvarivši šestu pobjedu u zadnjih osam kola.

Golove za "čekićare" zabili su Declan Rice (41-11m), Issa Diop (58) i Ryan Fredericks (90+6).

Chelsea i West Ham su ovim pobjedama preskočili Liverpool koji je sada pao na šesto mjesto.

"Bluesi" su četvrti sa 42 boda, koliko ima i West Ham na petoj poziciji. Na vrhu je Manchester City sa 53 boda, a zatim slijede Manchester United i Leicester sa po 46 bodova.

REZULTATI:
West Ham - Sheffield United 3-0 (Rice 41-11m, Diop 58, Fredericks 90+6)
Chelsea - Newcastle United 2-0 (Giroud 31, Werner 39)

U subotu:
Leicester City - Liverpool 3-1 (Maddison 79, Vardy 81, Barnes 85 / Salah 67)
Crystal Palace - Burnley 0-3 (Gudmundsson 5, Rodriguez 10, Lowton 47)
Manchester City - Tottenham 3-0 (Rodri 23-11m, Gundogan 50, 66)
Brighton - Aston Villa 0-0

U nedjelju:
Southampton - Wolverhampton 1-2 (Ings 25 / Ruben Neves 53, Pedro Neto 66)
WBA - Manchester United 1-1 (Diagne 2 / Bruno Fernandes 44)
Arsenal - Leeds United 4-2 (Aubameyang 14, 40-11m, 48, Bellerin 45 / Struijk 59, Helder Costa 69)
Everton - Fulham 0-2 (Maja 48, 65)
Ponedjeljak:

REZULTATI:

Verona - Parma 2-1 (Dimarco 13, Barak 62 / Kucka 8-11m)

Petak:
Bologna - Benevento 1-1 (Sansone 1 / Viola 60)

Subota:
Torino - Genoa 0-0
Napoli - Juventus 1-0 (Insigne 31-11m)
Spezia - Milan 2-0 (Maggiore 56, Bastoni 67)

Nedjelja:
Roma - Udinese 3-0 (Veretout 5, 25-11m, Pedro 90+3)
Cagliari - Atalanta 0-1 (Muriel 90)
Sampdoria - Fiorentina 2-1 (Balde 31, Quagliarella 72 / Vlahović 37)
Crotone - Sassuolo 1-2 (Ounas 26 / Berardi 14, Caputo 49-11m)
Inter - Lazio 3-1 (Lukaku 22-11m, 45, Lautaro 64 / Escalante 61)

Cadiz - Athletic Bilbao 0:4

U susretu 23. kola španjolskog nogometnog prvenstva Athletic Bilbao je na gostovanju pobijedio Cadiz sa 4-0.

Gosti su već nakon pola sata vodili 3-0, a potom rutinski priveli utakmicu kraju.

Golove za baskijski sastav zabili su Alex Berenguer (5, 29), Unai Lopez (15) i Inaki Williams (52).

Athletic je sada 10. sa 28 bodova, a Cadiz, koji je upisao i četvrti uzastopni poraz, se nalazi na 15. mjestu sa četiri boda manje.