JOSE BRETON Nurphoto Via Afp
LA LIGA

Gosti slavili u uvodnim utakmicama 16. kola: Celta pobijedila Elche, Cadiz srušio Valenciju

Prvo je Celta Vigo slavila sa 1-0 u Elcheu, a potom je Cadiz istim rezultatom pobijedio u Valenciji
Piše: HinaObjavljeno: 06. siječanj 2023. 23:38

U prve dvije utakmice 16. kola španjolske LaLige gostujući sastavi su ostvarili dvije minimalne pobjede, tako što je prvo Celta Vigo slavila sa 1-0 u Elcheu, a potom je Cadiz istim rezultatom došao do tri boda u Valenciji.

Pobjednik dvoboja na Mestalli odlučen je već u 9. minuti, kad je Ruben Alcaraz pogodio mrežu s ruba kaznenog prostora.

Jedini pogodak na utakmici Elchea i Celte postigao je Iago Aspas već u petoj minuti.

Domaća momčad je kraj utakmice dočekala s desetoricom igrača na terenu, jer je u prvoj minuti sučevog dodatka Bigas zbog prekršaja dobio crveni karton.

Valencia je sa 19 bodova ostala na desetoj poziciji. Celta je četvrtom pobjedom u sezoni došla do 16 bodova i trenutačno se nalazi na 16. mjestu, četiri boda iznad zone ispadanja. Cadiz je s bodom manje na 17. poziciji. Elche je i dalje jedina momčad LaLige bez pobjede i sa samo četiri boda se nalazi na začelju sa sve manje izgleda za opstanak u elitnom društvu španjolskog klupskog nogometa.

Na vrhu su Barcelona i Real Madrid sa po 38 bodova. Devet bodova manje ima trećeplasirani Real Sociedad.

27. svibanj 2024 21:34