LLUIS GENE Afp
31. kolo Primere

Atletico pobjedom vratio vrh, Barcelona utrpala pet komada, Messi zabio dva gola i jednom asistirao

U 31. kolu španjolskog prvenstva domaće pobjede su upisali Atletico Madrid i Barcelona
Piše: SNObjavljeno: 22. travanj 2021. 23:51

Barcelona je protiv Getafea slavila s 5:2, uz dva gola i jednu asistenciju Lionela Messija. Po jedan su gol za Katalonce zabili Araujo, Griezmann i Chakla u vlastitu mrežu.

Messi je u 8. minuti na dubinsko proigravanje Busquetsa pobjegao braničima gostiju i ušavši u šesnaesterac ljevicom naciljao gornji desni kut. Getafe se vraća u egal četiri minute kasnije kada je loptu u vlastitu mrežu odbio Lenglet. No, na drugoj strani mu je autogolom uzvratio Chakla u 28. minuti, a Messi potom podiže na 3:1.

Getafe je u 69. minuti smanjio iz jedanaesterca kojeg je realizirao Unal, da bi sve riješio u 87. minuti Araujo, koji za 4:2 pogađa glavom poslije Messijevog kornera. Konačnih 5:2 postavio je Griezmann iz kaznenog udarca.

Barcelona ima odigranu utakmicu manje od dvojca iz Madrida, a kada bi svih sedam do kraja pobijedila, sigurno bi bila prvak jer uskoro igra protiv Atletica na svom stadionu.

Atletico je pak savladao Huescu s 2:0, a momčadi Diega Simeonea 22. prvenstvenu pobjedu donijeli su Angel Correa (39) i Yannick Carrasco (81).

Šime Vrsaljko i Ivo Grbić ostali su na klupi za pričuve Atletica koji je u 32 nastupa osvojio 73 boda, tri više od Real Madrida.

Španjolska - 31. kolo

Atletico M. - Huesca 2-0 (Correa 39, Carrasco 81)
Granada - Eibar 4-1 (Soldado 21, 77, Puertas 37, Kennedy 81 / Kike 64)
Real S. - Celta Vigo 2-1 (Portu 25, Januzaj 39 / Mallo 22)
Barcelona - Getafe 5-2 (Messi 8, 33, Chakla 28-ag, Araujo 87, Griezmann 90+3-11m / Lenglet 12-ag, Unal 69-11m)