Reuters / Tony O'Brien Livepic
SPECIJALISTI ZA DRAMU

Piše: HinaObjavljeno: 03. siječanj 2017. 23:47

U najzanimljivijem susretu 20. kola engleskog nogometnog prvenstva igranom u utorak Bournemouth i Arsenal su odigrali 3:3 (2-0), a favorizirani gosti iz Londona su stigli do boda iako je domaći sastav 20-ak minuta prije kraja vodio sa 3-0.

Bournemouth je poveo golovima Danielsa (16), Wilsona (20-11m) i Frasera (58), no povratak Arsenala kreirali su Alexis Sanchez (70), Lucas Perez (75) i Giroud (90+2).

Arsenal je ostao četvrti na ljestvici sa 41 bodom, jednim manje od trećeg Manchester Cityja, a osam manje uz utakmicu više od vodećeg Chelseaja, dok je Bournemouth deveti sa 25 bodova.

U dvoboju momčadi koje se bore za ostanak Swansea City je kao gost svladao Crystal Palace sa 2-1 (1-0). Sastav iz Walesa poveo je u završnici prvog poluvremena preko Mawsona (42), a u posljednjih 10 minuta postignuta su još dva gola. Zaha (83) je poravnao na 1-1, ali je Rangel (88) ipak osigurao tri boda za Swansea koji je tako pobjegao s dna, sada je 19. sa 15 bodova, koliko ima i 18. Sunderland, dok je Crystal Palace 17. sa 16 bodova.

U preostalom dvoboju igranom u utorak Stoke City je na svom terenu svladao Watford sa 2-0 (1-0) golovima Shawcrossa (45+4) na kraju prvog i Croucha (49) na početku drugog poluvremena.

Kolo će u srijedu zaključiti Tottenham Hotspur i Chelsea.

------------------------------------------------------

REZULTATI 20. KOLA,

Bournemouth - Arsenal 3-3 (Daniels 16, Wilson 20-11m, Fraser 58 / Alexis Sanchez 70, Lucas Perez 75, Giroud 90+2)

Stoke City - Watford 2-0 (Shawcross 45+4, Crouch 49)

Crystal Palace - Swansea City 1-2 (Zaha 83 / Mawson 42, Rangel 88)

Igrano u ponedjeljak:

Middlesbrough - Leicester City 0-0

Everton - Southampton 3-0 (E. Valencia 73, Baines 81-11m, Lukaku 89)

Manchester City - Burnley 2-1 (Clichy 58, Aguero 62 / Mee 70)

Sunderland - Liverpool 2-2 (Defoe 25-11m, 84-11m / Sturridge 19, Mane 72)

West Bromwich Albion - Hull City 3-1 (Brunt 49, McAuley 62, J. Morrison 73 / Snodgrass 21)

West Ham United - Manchester United 0-2 (Mata 63, Ibrahimović 78)