GIUSEPPE CACACE Afp
PRVIJENAC ZA ‘GRAĐANE‘

Stižu hvale za Kovačića: ‘Igrao je briljantno i izvjesio kandidaturu za prvu momčad Cityja‘

Hrvatski reprezentativac bio je jedan od najboljih igrača svoje momčadi u pobjedi nad Urawom (3:0)
Piše: SNObjavljeno: 19. prosinac 2023. 22:45

Manchester City se bez većih problema s 3:0 pobjedom protiv japanske Urawe plasirao u finale Klupskog svjetskog prvenstva, a Mateo Kovačić bio je jedan od najboljih u redovima Građana.

Hrvatski veznjak je u 52. minuti postigao drugi gol na utakmici, bio je to njegov prvi pogodak u dresu Manchester Cityja, a i osim toga je imao sjajnu utakmicu. Stoga ga je engleski Daily Mail stavio u bok ponajboljih igrača Građana. Kovačić je, uz još četiri igrača, dobio ocjenu 7,5, a samo je Bernardo Silva dobio veću ocjenu i to ‘osmicu‘.

"Briljantno izdanje za Kovačića, trostrukog osvajača Klupskog svjetskog prvenstva, koji je igrao u nešto slobodnijoj ulozi. Sjajno je reagirao kod gola i sprintom se oslobodio svojeg čuvara, što je možda neke potaknulo da se zapitaju može li to češće raditi", stoji u opisu Kovačićevog učinka.

U naslovu teksta pak stoji da je izvjesio kandidaturu za status prvotimca u redovima Guardioline momčadi.

Kovačić je na travnjaku proveo svih 90 minuta, dok je Joško Gvardiol ušao u igru u 64. minuti i za svoju izvedbu dobio ocjenu 6.

16. svibanj 2024 23:05