Mohamed Salah slavi hat-trick na Old Traffordu
 OLI SCARFF Afp
TOTALNO PONIŽENI

Liverpool rekordno pregazio Man. United! Old Trafford ne pamti ovakvu katastrofu protiv najljućeg rivala

Liverpool je s visokih 5:0 pobijedio Manchester United u derbiju kola u engleskom Premiershipu
Piše: SN/HinaObjavljeno: 24. listopad 2021. 16:36

MANCHESTER UNITED - LIVERPOOL 0:5 (Keita 5', Jota 13', Salah 38', 45+5', Salah 50')

MANCHESTER UNITED: De Gea; Wan Bissaka, Maguire, Lindelof; Shaw; Fred, Greenwood (Od 46. Pogba), McTominay, Fernandes (Od 62. Cavani); Rashford (Od 62. Dalot); Ronaldo

LIVERPOOL: Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson; Henderson, Milner (Od 27. Jones), Keita (Od 64. Oxlade-Chamberlain); Jota, Salaj, Firmino (Od 77. Mane)

ŽUTI KARTONI: Shaw 41', C. Ronaldo 45+2', Fred 45+3, Fernandes 46', Maguire 55', Wan Bissaka 86'

CRVENI KARTON: Paul Pogba 60'

___________________________________________________

U najvećem derbiju engleskog nogometa Liverpool je na Old Traffordu deklasirao Manchester United sa 5-0 ostvarivši rekordnu pobjedu u "Kazalištu snova".

Do sada najveću pobjedu na Old Traffordu "Redsi" su ostvarili u ožujku 2009. kada su pobijedili sa 4-1. Večeras su već nakon 50 minuta igre imali 5-0, a od 61. minute i igrača više, no "stali su na loptu".

Jurgen Klopp slavi visoku pobjedu protiv Manchester Uniteda

Posljednji put United je kod kuće izgubio sa 0-5 prije 66 godina od Manchester Cityja.

"Redsi" su već u prvom poluvremenu zabili četiri gola i već tada ispisali povijest. Naime, nikada u povijesti United na svom travnjaku u prvom poluvremenu nije primio četiri gola.

Junak utakmice bio je sjajni egipatski napadač Mohamed Salah koji je postigao tri gola (38, 45+4, 50), te upisao asistenciju za vodstvo 1-0.

Liverpool je furiozno ušao u susret i gosti su poveli u petoj minuti golom Nabyja Keite, da bi u 13. minuti već je bilo 2-0 nakon što je zabio Diogo Jota.

Tada je uslijedio "Salah show" i egipatski napadač je zabio tri gola u nizu postavši prvi igrač koji je na Old Traffordu upisao "hat trick" nakon što je to 2003. učinio "pravi" Ronaldo u dresu Real Madrida.

Očajnu večer "Crvenih vragova" upotpunio je Paul Pogba zaradivši u 61. minuti crveni karton, a u završnici prvog dijela živce je izgubio i Cristiano Ronaldo zaradivši žuti karton zbog nesportskog poteza.

Liverpool je ovim rezultatom produžio niz bez poraza na 19 ligaških utakmica, te upisao četvrtu pobjedu uz šest remija i samo jedan poraz u zadnjih 11 ligaških susreta protiv Uniteda.

Fred tuguje zbog visokog poraza od Liverpoola

U ranije odigranom susretu West Ham je pobijedio Tottenham sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Michail Antonio u 72. minuti.

Na ljestvici vodi Chelsea sa 22 boda, Liverpool je drugi s bodom manje, dok Manchester City na trećoj poziciji ima 20 bodova.

West Ham je skočio na četvrto mjesto engleskog prvenstva sa 17 bodova, dok je ManU na sedmom mjestu sa 14 bodova.

PRIJENOS UŽIVO

90 - Kraj! Manchester je jedva dočekao zadnji sučev zvižduk i kaj sramote na Old Traffordu.

86 - Požutio je i Wan-Bissaka (Man U).

81 - Utakmica se usporila, ali sada je Mane pokušao zabiti, no pogodio je samo u blok.

77 - Izašao je Firmino, a ušao Mane (Liverpool).

71 - De Gea je sada spasio United od šestog primljenog gola.

70 - Liverpool nikad nije ovako razbio Manchester United. Navijači su već počeli odlaziti s tribina. Solskjaer je vjerojatno već bivši.

64 - Iznesen je ozlijeđeni Keita, a umjesto njega je u igri Oxlade-Chamberlain (Liverpool).

63 - Keita je iznesen na nosilima nakon krvničkog faula Paula Pogbe koji je ranije poslan na tuširanje.

62 - Dvostruka izmjena kod Manchestera. Izašli su Fernandes i Dalot, a ušli Cavani i Rashford.

60 - Pogba (Man U) je požutio, a VAR je provjerio je li njegov start s dvije noge možda i za crveni karton. Nakon prvjere nije dobio žuti nego crveni!

55 - Žuti karton dobio je Maguire (Man U)

53 - Ronaldo je zabio za 1:5. Sjajno je Portugalac okrenuo svojeg čuvara i zakucao u mrežu, ali pogodak mu je poništen zbog zaleđa

50 - GOOOL! Liverpool je zabio i peti gol! Mohamed Salah je zabio svoj treći gol na utakmici.

46 - Izašao je Greenwood, ušao Pogba (Man U)

46 - Počeo je drugi dio.

45+5' - GOOOL! Novi gol za Liverpool i drugi gol Salaha na utakmici. 'Redsi' na odmor odlaze s nevjerojatnih 4:0.

38' - GOOOL! Salah zabija za 3:0 vodstvo Liverpoola! Egipćanin je u mrežu pospremio dodavanje Keite s desne strane i s peterca zatresao mrežu. Manchester United je na koljenima.

27' - Problemi za Liverpool, ozlijedio se James Milner i zamijenit će ga Curtis Jones.

13' - GOOOL! Novi šok za Manchester United, Liverpool je poveo 2:0 nakon gola Jote. Iskoristio je Jota sjajno ubacivanje Alexandera Arnolda s desne strane i iz peterca ugurao loptu u mrežu!

5' - GOOOL! Liverpool vodi 1:0, zabio je Keita iz prve prave prilike 'Redsa'. Bila je to lijepa akcija u kojoj je Liverpool izigrao obranu domaćih, Salah je idealno proigrao Keitu koji matira De Geu prizemnim udarcem.

4' - Prva dobra prilika na utakmici. Fernandes je dočekao centaršut u šesnaestercu i pucao po golu, ali neprecizno.

1' - Počeo je derbi na Old Traffordu.

16.35 - Poznati su sastavi za najveći engleski derbi.

19. svibanj 2024 04:38