PETER POWELL
ŠOK ZA PRVAKE

Klopp ne vjeruje što se događa! Liverpool u zadnjim sekundama ostao bez pobjede nakon velike kontroverze

Sudac i VAR soba imali su presudnu ulogu u prvoj utakmici 10. kola Premiershipa
Piše: HinaObjavljeno: 28. studeni 2020. 15:58

Ni četvrtu gostujuću utakmicu zaredim nogometaši Liverpoola nisu uspjeli doći do pobjede, no ovoga su puta bez nje ostali na zaista nesvakidašnji način. Aktualni prvak je u 10. kolu kod Brightona odigrao 1:1, nakon što je vodio do 93. minute.

Liverpool je poveo u 60. minuti pogotkom Dioga Jote, a u trećoj minuti sučevog dodatka izjednačio je Pascal Gross iz kaznenog udarca dosuđenog na intervenciju VAR-a, koji je Liverpoolu poništio i dva pogotka zbog zaleđa.

Strijelac Diogo Jota
KIRSTY WIGGLESWORTH

Domaća momčad je imala prve velike prilike na utakmici, a najveću je u 20. minuti propustio Maupay koji je promašio kazneni udarac, dosuđen zbog prekršaja Williamsa na Connollyju, poslavši loptu pokraj vratnice.

Liverpool je u 34. minuti postigao pogodak. Mohamed Salah je pobjegao obrani domaćih, dobio odličnu loptu i spretnim udarcem poslao loptu u mrežu pokraj istrčalog Ryana. No, VAR je prosudio da je Salah za dužinu nožnih prstiju bio u zaleđu pa je taj pogodak poništen.

U 60. minuti ni VAR nije mogao ništa naći čime bi poništio pogodak Dioga Jote. Portugalcu je loptu ostavio Salah, a ovaj je preciznim udarcem sa 13 metara u sredini kaznenog prostora svladao domaćeg vratara.

No, u 84. minuti je opet VAR bio na strani domaćina. Mane je postigao pogodak glavom, ali je malo požurio s ulaskom prema vratima i našao se pola metra u zaleđu.

MIKE HEWITT

I kad je Liverpool trebao izdržati još samo pet minuta sučevog dodatka, VAR je opet "radio" protiv Kloppove momčadi. Pregledom snimke sudac Attwell je vidio udarac Robertsona po stopalu Welbecka i odlučio po drugi put pokazati na bijelu točku. Pascal Gross je bio precizan te donio prvi bod svojoj momčadi u premierligaškim sudarima s Liverpoolom. što je izazvalo bijes kod Jurgena Kloppa.

Na kraju utakmice, slavni njemački trener se ipak smirio i popričao sa sucima, no Redsi su ostali bez dva već upisana boda, iako su privremeno preuzeli vrh prvenstvene ljestvice.