Reuters / Phil Noble / REUTERS
SPEKTAKL NA OTOKU

VIDEO, FOTO: LUDA UTAKMICA NA ANFIELDU ZAVRŠILA BEZ POBJEDIKA Ibrahimović promašio zicer, De Gea svojim paradama u očaj bacao napadače Liverpoola

Piše: Dražen KrušeljObjavljeno: 17. listopad 2016. 11:36

U derbiju 8. kola Engleske lige Liverpool i Manchester United su na Anfieldu odigrali bez golova 0-0.

Sudar najtrofejnijih engleskih klubova nije donio ni spektakularan nogomet, a ni golove. Nakon vrlo razočaravajućih prvih 45 minuta u drugom se dijelu ipak igrao bolji nogomet. Prvu veliku priliku propustio je za goste Ibrahimović (55), a potom je vratar Uniteda De Gea obranio opasne šuteve Cana (59) i Coutinha (72).

Dejan Lovren je odigrao svih 90 minuta za Redse.

Na ljestvici vode Manchester City i Arsenal s po 19 bodova, Liverpool je sada četvrti s 17 bodova, a ManU sedmi s 14 bodova.

---------------------------------------------------------

LIVERPOOL - MANCHESTER UNITED 0:0

LIVERPOOL (4-3-3-): Karius - Clyne, Matip, Lovren, Milner (od 86. Moreno) - Can, Henderson, Coutinho - Mane, Sturridge (od 60. Lallana), Firmino (od 85. Origi).

MANCHESTER UNITED (4-2-3-1): De Gea - Valencia, Bailly, Smalling, Blind - Herrera, Fellaini - Rashford (od 77. Rooney), Pogba, Young (od 90. Shaw) - Ibrahimović.

KRAJ UTAKMICE!

81. minuta - Blind je izveo korner, najviši u skoku bio je Fellaini, ali njegov slab udarac glavom otišao je pored vratnice

77. minuta - Ubacio je Liverpool u brzinu više u završnici

71. minuta - Fantastično je opalio Coutinho s dvadesetak metara, ali De Gea još jedno vadi loptu iz smog gornjeg kuta

58. minuta - Can se uspio izboriti za udarac na desetak metara od gola, ali De Gea genijalno zautavlja njegov pokušaj

54. minuta - Najbolja prilika na utakmici! Pogba je savršeno pronašao Ibrahimovića u šesnaestercu, ali Šveđanin je s pet metara loše pucao glavom

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

29. minuta - Nakon duge akcije, Firminho je u konačnici zapucao glavom s pet metara iskosa, ali udarac je bio slab

23. minuta - Sada je na drugoj strani pucao Emre Can, ali i njegov pokušaj, kao i oni Uniteda, otišao je daleko od gola

17. minuta - Ibrahimović je zapucao prema vratima Liverpoola, ali lopta se od bloka sigurno odbila u ruke Kariusa

14. minuta - Pogba je opalio s više od trideset metara, ali lopta je otišla visoko iznad grede

4. minuta - Pokušao je Rashford proći po desnoj strani, ali Dejan Lovren odlično je zatvorio njegov pokušaj

1. minuta - Utakmica je počela!