IBRA PODIGAO LETVICU

Pogledajte najbolje akrobatske pogotke u povijesti: Rivaldo, Pele, Van Basten, Cerin...

Piše: Nikola LipovacObjavljeno: 15. studeni 2012. 14:00

Rivaldo (Barcelona), 17. lipnja 2001.

Bilo je 2-2 uz dva pogotka Rivalda, Barceloni je trebala pobjeda protiv Valencije da se plasira u Ligu prvaka. I u zadnjem napadu Rivaldo je leđima okrenut vratima primio dugu loptu na prsa, izveo munjevit salto unatrag i škaricama pogodio kut za pobjedu 3-2.

Wayne Rooney (ManU), 12. veljače 2011.

Bile su to Rooneyeve školske škarice, kojima je pogodio suprotne rašlje za 2-1 protiv Manchester Cutyja, nabacio je s desne strane Nani. Taj pogodak izglasan je sa 26 posto kao najbolji u 20-godišnjoj povijesti engelske Premier League.

Pelé, film Bijeg u pobjedu, 1981.

Filmski pogodak, ali škarice urezane u pamćenje golemom broju ljudi koji su ga vidjeli u kinima. Pelé je glumio logoraša koji sa slomljenom rukom na centaršut Bobbyja Moorea zabija škaricama za 4-4 u utakmici protiv Nijemaca u Parizu u Drugome svjetskom ratu.

Snješko Cerin (Dinamo), 15. rujna 1982.

U 1. kolu tadašnjeg Kupa prvaka, pred 60.000 gledatelja u Maksimiru, Dinamo je svladao lisabonski Sporting 1-0 nezaboravnim pogotkom Snješka Cerina, volejem iz naizgled nemogućeg položaja za pucanje na vrata, na centaršut Deverića, u 71. minuti.

Marco van Basten (Nizozemska), 25. lipnja 1988.

U finalu Europskog prvenstva u Njemačkoj Van Basten je skroz iskosa s desne strane pucao iz voleja na centaršut Arnolda Mührena i pogodio savršenu parabolu u suprotni kut vratara tadašnjeg SSSR-a Rinata Dasajeva za 2-0 Nizozemske i jedini naslov ‘tulipana’.

Zinedine Zidane (Real Madrid), 15. svibnja 2002.

U finalu Lige prvaka, pri 1-1 krajem poluvremena, Zinedine Zidane je postigao svoj najpoznatiji gol, volejem lijevom nogom nakon piruete, u situaciji kada se mogao i te kako osramotiti i ‘promašiti ceo fudbal’. Nabacio mu je Roberto Carlos.

22. rujan 2024 05:36