PRIMERA

Pogledajte fantastičnu asistenciju Luke Modrića u pobjedi Reala nad Athleticom

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 17. studeni 2012. 23:21

Uvjerljivo i sa stilom su nogometaši madridskog Reala odradili posao ove subote, u utakmici 12. kola Primere. Sa 5-1 su na Santiago Bernabuu pobijedili Athletic Bilbao. Svakako treba naglasiti predstavu Karima Benzeme koji se u sastav vratio nakon ozljede bedrenog mišića. Odigrao je Benzema desetu prvenstvenu utakmicu, te je postigao drugi, odnosno, treći ovosezonski pogodak u Primeri.

U 12. je zabio uz određenu pripomoć obrambenog baskijskog nogometaša. Dubinsku loptu mu je skoro sa središta terena poslao hrvatski nogometaš Luka Modrić, a zajedničkim snagama su Benzema i igrač Athletica Aurtenetxe prebacili donekle istrčalog Iraizoza. Drugi Benzemin pogodak je bio daleko ljepši. Primio je loptu na petnaestak metara iskosa od suparničkih vratiju,. Napravio piruetu i sjajno zavrnuo loptu u suprotni kut za, u tom trenutku, vodstvo 3-0. Benzema je, inače, upisao i jednu asisteniju (kod četvrtog gola Reala kojeg je zabio Özil).

Modrić je odigrao svih 90 minuta i to vrlo dobro, kao uostalom i cijela momčad. Zapažen je bio kod mnogih napadačkih akcija Reala, a najbliže je pogotku došao u 63. minuti, S desetak metara iskosa je opalio punom snagom u bliži kut, ali je tom prilikom fantastično rukom reagirao gostujući vratar Iraizoz.

Čudno je zapravo kako direktno kod niti jednog pogotka nije sudjelovao Cristiano Ronaldo, makar je odigrao svih 90 minuta.

Ovo je Realu bila deveta pobjeda zaredom protiv Athletica na Santiago Bernabeu (osam prvenstvenih i jedna utakmica Kupa kralja). Zanimljivo, ovo je treći put u posljednje četiri sezone Primere da Baskijci nastradavaju u Madridu uz poraz 5-1. Prošle su sezone izgubili 4-1...

Nogometaši Barcelone savladali su Zaragozu 3-1 na Camp Nou u ogledu 12. kola španjolskog prvenstva. Dva je gola za katalonski sastav zabio Lionel Messi, a jednog Alex Song...

U 16. minuti Messi je prvi put pronašao put do mreže nakon asistencije Jordija Albe. Zaragoza je izjednačila u 24. minuti kada je Francisco Montanes s ruba kaznenog prostora prizemnim udarcem savladao Victora Valdesa, ali se katalonski sastav vratio u vodstvo već u 28. minuti.

Strijelac je bio Alex Song, koji je pospremio asistenciju Messija i postigao svoj prvijenac u dresu Barçe u Primeri, po ovoljetnom transferu iz Arsenala.

Konačnih 3-1 najbolji nogometaš svijeta postavio je u 60. minuti preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora u dalji donji kut. Messijev je udarac odsjeo u mreži od vratnice, a prethodno mu je asistirao Martin Montoya.

Messiju su postignuti golovi bili 16. i 17. ovosezonski u prvenstvu. Zanimljivo, ove se sezone upisao u strijelce u osam različitih utakmica u Primeri, a pritom nijednom nije zabio manje od dva gola.

Barceloni je ostvarena pobjeda bila 11. ovosezonska, a sa 34 osvojena boda predvodi vrh prvenstvene ljestvice sa šest bodova viška i utakmicom više od prvog pratitelja Atletica.

Real nakon prvih 45.minuta vodi protiv Athletica 3-1, a za asistent za pogodak Benzeme bio je Modrić. Hrvatski veznjak je gotovo 50-metarskom asistencijom oduševio navijače na Santiago Bernabeuu.

Primera, 12. kolo:

Real Madrid - Athletic Bilbao 5-1 (Benzema 12, 32, Sergio Ramos 30, Özil 56, Khedira 72 / Ibai 42)

Barcelona - Zaragoza 3-1 (Messi 16, 60, Song 28 / Montanes 23)

Valencia - Espanyol 2-1 (Jonathan Viera 16, Soldado 89-11m / Longo 31)

Osasuna - Malaga 0-0

1. Barcelona 12 11 1 0 39-15 34

2. Atletico Madrid 11 9 1 1 24-11 28

3. Real Madrid 12 8 2 2 32-9 26

4. Malaga 12 5 4 3 15-9 19

5. Betis 11 6 1 4 18-17 19