UKRAJINA

Pobjede Dinama i Dnjipra

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 23. srpanj 2012. 00:06

U 2. kolu ukrajinske Premier lige nogometaši Dinama iz Kijeva slavili su minimalno na "gostovanju" kod gradskog rivala Arsenala, dok je Dnjipro s uvjerljivih 4-0 bio bolji u Zaporožju od Metalurga. Dinamo je kod Arsenala slavio pogotkom Ideyea Browna iz 3. minute, a priliku za barem dvostruku uvjerljiviju pobjedu propustio je Andrij Jarmolenko u 68. minuti kada je bio neprecizan s bijele točke.

Obojica hrvatskih reprezentativaca, Niko Kranjčar i Ognjen Vukojević, bili su sudionici utakmice. Kranjčar je odigrao do 67. minute, dok je Vukojević odradio svih 90 minuta.

Ivan Strinić odigrao je 78 minuta utakmice za svoj Dnjipro koji je lakoćom bio bolji u gostima kod Metalurga iz Zaporožja s 4-0.

Recimo i da je Ivan Rodić ušao u igru u 62. minuti utakmice, u kojoj je njegova Zorja šokirala domaći Metalurg iz Donjecka i slavila s 2-1.

Ukrajinska Premier liga, 2. kolo:

Arsenal Kijev - Dinamo Kijev 0-1 (Brown 3)

Metalurg Zaporožje - Djipro 0-4 (Zozulja 5, Giuliano 62, Alijev 77-11m, Matheus-Nascimento 90+2)

Volin - Vorskla 1-0 (Subotić 33)

Metalurg Donjeck - Zorja 1-2 (Ze Soares 31 / Ljubenović 9, Galjuža 81)

22. rujan 2024 05:39