FRANCUSKA

Pobjeda Lyona, Lovren na klupi

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 20. travanj 2013. 00:40

Nogometaši Lyona pobijedili su u prvom ogledu 33. kola francuskog Le Championnata. U gostima je Lyon pobijedio Montpellier 2-1, golom u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Heroj pobjede bio je 22-godišnji Clement Grenier koji je u 93. minuti topovski opalio s 25 metara i pospremio loptu pod domaću gredu.

Inače, Montpellier je bio bolja momčad, tijekom drugog dijela je imao mnogo prilika, ali je na kraju kažnjen za sve promašaje. Poveli su gosti pogotkom Argentinca Lisandra Lopeza koji je u 29. minuti lijepo glavom trznuo loptu i pronašao put do mreže, dok je udarcem s vrha šesnaesterca izjednačio Belhanda u 41. minuti.

Hrvatski nogometaš Dejan Lovren se vratio u momčad Lyona, ali je cijeli ogled odgledao s klupe. Barem privremeno je Lyon opet drugoplasirana momčad na ljestvici.

Bio je ovo prvi poraz Montpelliera na domaćem terenu nakon kraja listopada prošle godine (Evian).