FA CUP

Wigan razbio Everton, City na pogon Teveza uništio Barnsley kod kuće

Wigan, koji se svim silama bori za ostanak u Premierligi, na ovaj se način prvi put u klupskoj povijesti plasirao u polufinale FA Cupa
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 09. ožujak 2013. 22:49

Nogometaši Manchestery Citya igrat će u polufinalu FA Cupa nakon što su na svom stadionu demolirali drugoligaša Barnsleya s 5:0.

"Građani" su s lakoćom prošli dalje zahvaljujući "hat-triku" Carlosa Teveza (11, 31, 50), dok su ostale pogotke zabili Aleksandar Kolarov (27) i David Silva (65).

Everton-Wigan 0-3 Highlights All Goals by marcoxxx46

Ranije su se nogometaši Wigana također plasirali u polufinale nakon što su u gostima iznenadili Everton s 3:0. Sva tri zgoditka pala su u prvom poluvremenu, štoviše u samo tri minute, a pobjedu su Wiganu donijeli Maynor Figueroa (30), Callum McManaman (31) i Jordi Gomez (33). Wiganu, inače najmlađem premijerligašu osnovanom "tek" 1932., polufinale FA kupa je najveći uspjeh u povijesti. za Everton je cijelu utakmicu odigrao hrvatski napadač Nikica Jelavić, uputivši četiri udarca prema golu Wigana.

U nedjelju igraju drugoligaši Millwall i Blackburn Rovers, te Manchester United i Chelsea.