ANTE CIZMIC Cropix
KVALIFIKACIJE ZA EURO

Vlahović s dva gola rastužio Crnu Goru, Francuzi teškom mukom slomili Irce, Nizozemci se oporavili nakon blamaže

Švedska se mučila s Azerbajdžanom u prvom poluvremenu, ali otvorilo im se u nastavku
Piše: Gradimir ĐukarićObjavljeno: 27. ožujak 2023. 23:00

Nogometaši Francuske, aktualni svjetski doprvaci, upisali su u drugom nastupu i drugu pobjedu u kvalifikacijskoj skupini B za odlazak na Europsko prvenstvo iduće godine.

Francuskoj je trebalo vremena da slomi Irce za stopostotni učinak na startu kvalifikacija za Europsko prvenstvo. A u pored silnog napadačkog potencijala vodstvo je donio igrač iz zadnje linije. Gol Pavarda u 50. minuti presudio je utakmicu.

Nizozemska nakon blamaže na Saint Denisu nije imala problema protiv slabašnog Gibraltara. Doduše, olakšalo im je nakon što su od 51., nakon izravnog crvenog kartona za Walkera, imali igrača više u polju. Dva puta Ake i Depay zabili su za prva tri boda Oranja.

JOHN THYS Afp

Gol Swiderskog donio je Poljskoj pobjedu protiv Albanije dok su Moldavija i Češka odigrale utakmicu bez golova.

Kvalifikacije za prošlo europsko prvenstvo Estonija je zaključila s tek jednim osvojenim bodom, ali uspjeli su držati Austriju u neizvjesnosti. Tek 102. reprezentacija na Uefinoj ljestvici povela je u Linzu golom Sappinena u 25. minuti. U drugom dijelu domaćini su uspjeli preokrenuti. Kainz je u 68. vratio rezultat u egal, a u 88. Gregoritsch je spriječio senzaciju.

Švedska se mučila s Azerbajdžanom u prvom poluvremenu, ali otvorilo im se u nastavku. Forsberg je zabio u 38. za vodstvo, dok su u drugom dijelu pala još četiri pogotka.

Srbija je napustila Podgoricu s tri boda. Presudila su dva gola Dušana Vlahovića u 78. i 95. minuti. Srbija je igrala neuvjerljivo, ali klasa napadača Juventusa bila je dovoljna da se momčad Dragana Stojkovića izdvoji na vrhu skupine G.

Mađarska je lagano došla do premijerne pobjede u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. U nešto više od pola sata, između 7. i 39. minute, tri puta su zatresli mrežu Bugara koji su u Budimpeštu došli nakon poraza od Crnogoraca. Vecsei, Szoboszlai i Adam već do poluvremena su zaključili utakmicu. Rezultat se u nastavku nije mijenjao.

SKUPINA B

NIZOZEMSKA - GIBRALTAR 3-0 (Depay 24, Ake 50, 82)

SKUPINA F

ŠVEDSKA - AZERBAJDŽAN 5-0 (Forsberg 37, Mustafazade 58, Gyokeres 78, Karlsson 88, Elanga 89)

AUSTRIJA - ESTONIJA 2-1 (Kainz 68, Gregoritsch 88//Sapinnen 25)

1. Austrija 2 2 0 0 6:2 6

2. Belgija 1 1 0 0 3:0 3

3. Švedska 2 1 0 1 5:3 3

4. Estonija 1 0 0 1 1:2 0

5. Azerbajdžan 2 0 0 2 1:9 0