AFP
HARRYJEV SPASITELJ

VIDEO Velemajstor Niko u nadoknadi za pobjedu Spursa, Ćorluka izborio penal!

Arsenal je na St James Parku vodio s 4-0 već u 26. minuti, a na kraju je bilo 4-4! U nastavku su kola za Arsenal krenula nizbrdo već u 49. minuti, kada je Abou Diaby dobio crveni karton...
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 05. veljača 2011. 19:01

Domaćini su poveli u 6. minuti golom Rafaela van der Vaarta iz penala, kojeg je izborio Vedran Ćorluka! Nakon njegovog udarca je lopta pogodila u ruku Kevina Daviesa u njegovom kaznenom prostoru. Nizozemac je samo dvije minute kasnije dobio novu priliku s bijele točke, ali je drugi penal izveo jako loše, pa je ostalo 1-0.

Zapravo je iz prvog pokušaja zabio, ali je sudac naložio ponovno izvođenje, koje je Van der Vaart upropastio lošim udarcem. Gosti su izjednačili pogotkom Daniela Sturridgea u 55. minuti, samo da bi hrvatski 26-godišnji reprezentativac Niko Kranjčar osigurao svojim golom sva tri boda domaćinima. Vedran Ćorkuka je na dan svog 25. rođendana odigrao cijelu utakmicu za Tottenham, Luka Modrić zbog operacije slijepog crijeva nije konkurirao za domaći sastav, baš kao niti Stipe Pletikosa. Ivan Klasnić je cijeli ogled odgledao s gostujuće klupe za pričuve.

Arsenal je na St James Parku vodio s 4-0 već u 26. minuti, a na kraju je bilo 4-4! Theo Walcott je poentirao već nakon 43 sekunde igre, Johan Djourou je zabio drugi gol nakon dvije minute i 44 sekunde dvoboja, a Robin van Persie je s nova dva gola, u 10. i 26. minuti, doveo ''topnike'' do prednosti od 4-0. U nastavku su kola za Arsenal krenula nizbrdo već u 49. minuti, kada je Abou Diaby dobio crveni karton.

Svejedno je Arsenal do 69. minute držao vodstvo 4-0, a onda je krenuo senzacionalni preokret, kada je Joey Barton zabio iz penala. Leon Best je u 75. minuti smanjio na 4-2, a Barton je s novim golom iz penala u 83. minuti još više podgrijao nade domaćih navijača. I napokon, u 88. minuti je Ismael Chiek Tiote krasnim golom iz voleja s 25 metara postavio konačnih 4-4!

Nogometaši Manchester Uniteda pretrpjeli su u subotu prvi ligaški poraz ove sezone, na svom Molineux stadionu svladali igrači Wolverhamptona, kluba koji drži začelje ljestvice Premiershipa. Ono što je pred prvi sučev zvižduk trebalo biti tek odrađivanje posla za trupe Sir Alexa Fergusona pretvorilo se u najveće iznenađenje kola i 2-1 pobjedu domaćina, tek sedmu u ovome prvenstvu. Treba naglasiti i da je ona u potpunosti zaslužena budući da su domaćini pokazali iznimnu volju, trku, borbenost, ali i karakter vrativši se iz rezultatskom minusa ostvarenog već u trećoj minuti.

Toliko je, naime, bilo potrebno Naniju da svojim osim golom sezone dovede United u vodstvo. Ipak, niti je to bio njegov dan, niti je to bio dan njegove momčadi. Već u desetoj minuti Wolvesi su počeli kreirati iznenađenje dana koje će se okončati prvim porazom Uniteda nakon 29 uzastopnih utakmica. George Elokobi pogodio je, nakon kornera, glavom za izjednačenje rezultata, a nakon slobodnog udarca izvedenog u 40. minuti Kevin Doyle za pobjedu domaćina.

Bilo je još preokreta u subotu. Everton je na Goodison Parku gubio od Blackpoola s 3-2, a na kraju je slavio s 5-3. Četiri gola za domaćine zabio je francuski napadač Louis Saha. Stoke je kao domaćin gubio od Sunderlanda s 2-1 do 83. minute, a do kraja je domaći srednji branič Robert Huth s dva pogotka osigurao sva tri boda za domaću momčad. Drugi je zabio u trećoj minuti sučeve nadoknade.

Carlos Tevez bio je trostruki strijelac u sigurnoj domaćoj pobjedi Manchester Cityja protiv West Bromwicha 3-0. Dva gola je Argentinac postigao iz penala. Sva tri pogotka postigao je u prvom poluvremenu. Nikola Kalinić nije konkurirao za momčad Blackburna koja je u gostima izgubila kod Wigana s 4-3, a super-efikasno kolo kompletirali su Aston Villa i Fulham odigravši 2-2. Domaćini su dva puta vodili..

Redknapp: Kranjčar je zaslužio zabiti za pobjedu!

Menadžer Tottenhama Harry Redknapp silno je nahvalio Niku Kranjčara, igrača kojeg je ove sezone najčešće ignorirao prilikom sastavljanja momčadi. Redknapp je Kranjčara poslao u igru u 78. minuti ogleda Tottenhama i Boltona u sklopu 26. kola Premiershipa, pri rezultatu 1-1. Bio je to tek šesti nastup Kranjčara ove sezone u prvenstvu. Niti jednom u tih šest utakmica nije igrao od početka do kraja. No, i tih 15-tak minuta je Kranjčaru bilo dovoljno da genijalnim potezom osigura svojoj momčadi sva tri boda. U drugoj minuti sudačke nadoknade se lažnjakom oslobodio jednog čuvara, a onda je izvrsnim udarcem lijevom nogom s 20-tak metara poentirao i razgalio White Hart Lane. Dakako, i svog trenera...

- Iako nije bio u prvom planu ove sezone, Kranjčar je cijelo vrijeme pokazivao kakav je profesionalac. Nastavio je naporno raditi i zauzeo vrlo dobar, ispravan stav. Uvijek je i po završetku treninga nastavljao vježbati, odrađivao trkačke dionice i šutiranje na gol. On nije jedan od onih koji će bacati ručnike i pljuvati u dudu-varalicu kada nije u prvoj momčadi, baš suprotno! Danas je ušao u igru i demonstrirao fantastičnu sposobnost zabijanja odlučujućeg gola, iako nije dugo igrao. Niko je to zaslužio! - komentirao je Redknapp.

Goal.com: Kranjčaru osmica i epitet igrača utakmice

Nogometni web-portal proglasio je hrvatskog reprezentativca Niku Kranjčara igračem utakmice Tottenhama i Boltona, ocijenivši njegov kratki nastup osmicom. Kranjčar je u drugoj minuti sudačke nadoknade utakmice, samo trinaestak minuta nakon što je ušao u igru, zabio ovosezonski prvijenac silovitim udarcem ljevice u rašlje u subotu vrlo dobroga Jussija Jääskeläinena.

"Bio je junak utakmice. Njegov iznenadni udarac osigurao je momčadi Harryja Redknappa tri boda", stoji u obrazloženju internetske stranice. Istovremeno, Vedran Ćorluka je zaradio ocjenu 6.5: "Njegovim udarcem izboren je prvi jedanaesterac nakon što je Kevin Davies igrao rukom. Solidna izvedba Hrvata na desnoj strani obrane." Utakmica na White Hart Laneu igrana je u sklopu 26. kola engleskog nogometnog prvenstva. Susret na White Hart Laneu završio je 2-1 za domaćina.

Premiership, 26. kolo:

Wolverhampton – Manchester United 2-1 (Elokobi 10, Doyle 40 / Nani 3)

Tottenham – Bolton 2-1 (Van der Vaart 6 – 11 m, Kranjčar 90+2 / Sturridge 55)

Newcastle – Arsenal 4-4 (Barton 69 – 11 m, 83 – 11 m, Best 75, Tiote 88 / Walcott 1, Djourou 3, Van Persie 10, 26)

Manchester City – WBA 3-0 (Tevez 17 – 11m, 22, 39 – 11m)

Aston Villa – Fulham 2-2 (Pantsil 13 – ag, Walker 72 / Johnson 52, Dempsey 78)

Stoke – Sunderland 3-2 (Carew 32, Huth 83, 90+3 / Richardson 2, Gyan 48)

Everton – Balckpool 5-3 (Saha 20, 47, 75, 83, Beckford 80 / Baptiste 38, Puncheon 62, Adam 65)

Wigan – Blackburn 4-3 (McCarthy 35, 56, Rodallega 50, Watson 65 – 11 m / Roberts 23, Samba 58, Dunn 81 – 11m)