Poljski U-21 reprezentativci

PAWEL PIOTROWSKI/IMAGO SPORTFOTODIENST/PROFIMEDIA Pawel Piotrowski/imago Sportfotodienst/profimedia
VELIKA GESTA

Nakon što je sudac utakmice dao znak za početak, igrači su mirno stajali kroz cijelu prvu minutu
Piše: SNObjavljeno: 17. studeni 2023. 21:39

Utakmica U21 kvalifikacija za Europsko prvenstvo između Poljske i Izraela izazvala je medijsku pozornost zbog geste na koju su se odlučili igrači obiju momčadi prije samog početka susreta.

Naime, krovna europska nogometna organizacija UEFA odlučila je odbiti zahtjev sudionika ove utakmice da se prije samog susreta održi minuta šutnje u spomen na žrtve terorističkog napada Hamasa u Izraelu održanog 7. listopada ove godine, pa su se igrači odlučili na svoju demonstraciju.

Nakon što je glavni sudac utakmice dao znak za početak utakmice, igrači su mirno stajali kroz cijelu prvu minutu susreta i tako na svoj način obilježili gestu koja im nije bila odobrena od strane UEFA-e.

Cijelu situaciju možete pogledati OVDJE.

Utakmica je inače završila rezultatom 2:1 za mladu reprezentaciju Poljske, pa je tako Poljska zauzela prvo mjesto u skupini s 12 osvojenih bodova u četiri odigrane utakmice, dok je Izrael ostao bez bodova na posljednjem mjestu.

28. travanj 2024 21:54