afp
PREMIER LEAGUE

Već u sedmoj minuti pritisak domaćina urodio je plodom. Waynea Routledgea u kaznenom je prostoru oborio vratar Hart, ali se iskupio za obranivši udarac s bijele točke
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 11. ožujak 2012. 18:23

Nakon 28. kola engleskog nogometnog prvenstva došlo je do smjene na vrhu ljestvice. Manchester United novi je lider nakon što je kod kuće s 2-0 savladao West Bromwich Albion i tako iskoristio minimalni 1-0 poraz gradskog rivala Cityja kod Swanseaja...

"Građani" su na gostovanju na Liberty Stadiumu u Walesu opasno visili čitav susret, a na kraju su doživjeli četvrti ovosezonski (sve u gostima) premierligaški poraz i drugi uzastopni nakon onog istovjetnim rezultatom u Europa ligi od lisabonskog Sportinga sredinom tjedna.

Već u sedmoj minuti pritisak domaćina urodio je plodom. Waynea Routledgea u kaznenom je prostoru oborio vratar Joe Hart, ali se potom iskupio za svoju pogrešku obranivši prizemni udarac s bijele točke Scottu Sinclairu. Swansea je bio konkretnija momčad i u nastavku susreta, dok je momčad Roberta Mancinija s druge strane jalovo prijetila.

szólj hozzá: Miss[Matchhighlight.com]

Gol vrijedan tri boda pao je u 83. minuti kada je nakon nesporazuma Stefana Savića i Yaye Tourea City izgubio loptu na vlastitoj polovici. Uslijedila je polukontra, a ubacivanje Routledgea s desne strane glavom je u mrežu pospremio Luke Moore.

City je do kraja pokušao stići barem do boda, u 89. minuti je glavom zabio Micah Richards, ali je gol opravdano poništen zbog zaleđa.

S druge strane, Manchester United je na Old Traffordu do pobjede protiv West Bromwicha stigao dvama golovima Waynea Rooneyja. Zabio je tako Rooney sedam golova u zadnja četiri premierligaška nastupa, te je došao do brojke od 20 ukupno golova ove sezone. Prvi je gol Rooney zabio u 35. minuti ljevicom nakon asistencije Javiera Hernandeza, a drugi u 71. iz jedanaesterca koji je prethodno izborio Ashley Young. U trenucima postizanja drugog gola "crveni vragovi" su imali igrača više budući je pet minuta ranije isključen Jonas Olsson.

M-W footyroom.com by footyroom

United sada na ljestvici ima bod više od Cityja.

U posljednjoj odigranoj utakmici nedjeljnog programa 28. kola engleskog nogometnog prvenstva Norwich City je na svom Carrow Roadu remizirao s Wiganom 1-1.

"Kanarince" je u vodstvo doveo Wesley Hoolahan u desetoj minuti, udarcem ljevicom u gornji desni kut nakon ubacivanja Simeona Jacksona. Prednost su domaćini držali do 68. minute kada je Victor Moses pospremio loptu u mrežu nakon asistencije Shauna Maloneyja.

Posljednjeplasirani Wigan imao je veći posjed lopte (55%)i više udaraca u okvir (20-14), te je u završnici bio bliže pobjedničkom golu, ali nije uspio zabiti.

Kažimo i da je u utakmici podijeljeno osam žutih kartona, jedan manje od neslavnog premierligaškog rekorda sezone koji drži utakmica QPR-Chelsea iz listopada prošle godine.

Ferguson: Ponosan sam na svoje igrače

- Čudo je ovo. Prije samo nekoliko kola smo zaostajali pet bodova. Nešto prije toga je City imao i plus od sedam bodova, a sada smo opet na vrhu. Zapravo, trenutačno nije toliko bitno tko je prvi, a tko drugi. Bitnije je što će biti na kraju. Isto tako, još je bitnije kako igramo, a mi trenutačno igramo tako da sam silno ponosan na svoje nogometaše - komentirao je Alex Ferguson.

- Ovaj put smo imali obvezu ispraviti sve greške od četvrtka kada smo zasluženo izgubili od Athletica. I uspjeli smo ispraviti baš sve. Igrali smo odlično, samo tako trebamo dalje.