Arsenal's French defender Bacaray Sanga (R) celebrates with French defender Sebastien Squillaci after scoring against Everton during their English Premier League football match at Goodison Park in Liverpool, north-west England, on November 14, 2010. AFP PHOTO/PAUL ELLIS - FOR EDITORIAL USE ONLY Additional licence required for any commercial/promotional use or use on TV or internet (except identical online version of newspaper) of Premier League/Football League photos. Tel DataCo +44 207 2981656. Do not alter/modify photo.
PREMIERSHIP

VIDEO Sunderland deklasirao Chelsea na Stamford Bridgeu, Arsenal pobijedio Everton

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 14. studeni 2010. 18:51

Nogometaši Arsenala pobijedili su Everton 2-1 na teškom gostovanju u Liverpoolu, te s tri nova boda preskočili Manchester United na drugom mjestu premierligaške ljestvice.

Strijelci za momčad Arsenea Wengera u nedjeljnom dvoboju 13. prvenstvenog kola bili su Sagna u 36. i Fabregas u 48. minuti.

Iako su tri boda izgledala vrlo izvjesno, pretkraj su si utakmice gosti dopustili dramatičnu završnicu. Australac u redovima domaćih, Tim Cahill, u 89. je minuti smanjio na 2-1. Do izjednačenja momčad Davida Moyesa ipak nije uspjela stići.

Nogometaši Chelseaja su do ove nedjelje imali zastrašujuće brojke, po sve suparnike, na svom stadionu, Stamford Bridgeu. Pobijedili su u svih šest utakmica prvenstva uz briljantnu razliku pogodaka 17-0.

No, ove nedjelje, u utakmici 13. kola engleskog Premiershipa, ne samo da su primili prvi pogodak, već je Čech tri puta kapitulirao za uvjerljivo i posve neočekivano slavlje Sunderlanda 3-0.

Gleda li se statistika s utakmice takav rezultat ne mora niti čuditi. Sunderland je bio bolji u udarcima prema suparničkim vratima (19-13), ali i u onima u okvir vratiju (8-3). Ipak, treba reći da je većina šansi gostiju došla kao produkt odlično izvedenih kontri, pogotovo tijekom drugog poluvremena.

Naime, u samom smiraju prvog dijela Onuoha je donio gostima prednost, pa je cijelo drugo poluvrijeme proteklo u napadima Chelseaja, ali i pravim bljeskovima Sunderlanda na drugoj strani. Inače, Chelsea je ovu utakmicu odigrao sasvim suprotno od svih ostalih - bili su tromi, prilično bezidejni u završnici, ali i s mnogim pogreškama u obrani.

Tako je, primjerice, Ashley Cole direktno servirao loptu Welbecku za konačnih 3-0. Pokušao ju je, zapravo, vratiti svom vrataru Čechu. Drugi je pogodak za Sunderland postigao ganski napadač Asamoah Gyan. Od posljednjih šest golova Sunderlanda u prvenstvu Gyan ih je zabio - četiri.