Piše: HinaObjavljeno: 03. travanj 2016. 00:24

BARCELONA - REAL MADRID 1:2 (Pique 56' / Benzema 62', Ronaldo 85')

BARCELONA (4-3-3): Bravo - Alves, Pique, Mascherano, Alba - Busquets, Rakitić (od 74. Arda Turan), Iniesta - Messi, Suarez, Neymar. TRENER: L. Enrique

REAL MADRID (4-3-3): Keylor - Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo - Modrić, Casemiro, Kroos - Bale(od 89. Vasquez), Benzema (od 77. Jese), Ronaldo. TRENER: Zidane

Žuti kartoni: Sergio Ramos (10), Carvajal (16), Suarez (27), Mascherano (29), Rakitić (58)

Crveni karton: Sergio Ramos (84 - drugi žuti)

U derbiju 31. kola nogometnog prvenstva Španjolske madridski Real je u subotu na Camp Nou svladao Barcelonu sa 2-1, a Ivan Rakitić i Luka Modrić pružili su dobre partije.

U "El Clasicu" Rakitić je za Barcu igrao do 74. minute, a Modrić je odigrao cijeli susret za Real, dok je Mateo Kovačić ostao u Madridu.

Prvu priliku na utakmici imala je Barca u 10. minuti, ali Luis Suarez ju je upropastio. Devet minuta kasnije Rakitić je pokušao sa vrha kaznenog prostora, lopta je išla u sami kut, ali vratar Navas uspio je sačuvati mrežu.

Najbolja priliku za Real u prvom poluvremenu imao je Benzema u 43. minuti. Carvajal je dobro ubacio, a Benzema sa osam metara iz voleja je pogodio 20. red tribina.

Barca opet prva prijeti u nastavku, u 55. minuti Lionel Messi je sa 18 metara pokušao lobati vratara Reala, ali Navas odlično reagira. Ipak, u 56. minuti Rakitić je izveo korner, a Gerard Piqué glavom pogađa za vodstvo Barcelone 1-0.

Real je vrlo brzo poravnao, u 62. minuti Karim Benzema odličnim volejem pogađa za 1-1. Akciju su zakuhali Modrić i Marcelo. Real je nakon toga sve opasniji, pa u 82. minuti Cristiano Ronaldo pogađa vratnicu.

No, minutu kasnije Real ostaje sa igračem manje, jer je stoper Sergio Ramos dobio drugi žuti karton. Ipak, u 85. minuti Cristiano Ronaldo na asistenciju Garetha Balea pogađa za pobjedu Reala 2-1.

BARCELONA: Bravo - J. Alba, Mascherano, Pique, Alves - Iniesta, Busquets, Rakitić - Neymar, Suarez, Messi

REAL MADRID: Navas - Danilo, Pepe, Ramos, Marcelo - Modrić, Casemiro, Kroos - Bale C.Ronaldo, Benzema

KRAJ UTAKMICE

GOOOL 85. minuta - Bale je poslao loptu na drugu stranu za Ronalda koji je primirio loptu prsima i potom poslao loptu ispod Brava za vodstvo Reala

83. minuta - Ramos je zaradio drugi žuti karton, odnosno isključujući crveni

82. minuta - Pucao je Ronaldo s desetak metara, ali lopta je odsjela na gredi

80. minuta - Ronaldo je nabacio u kazneni prostor, a najviši u skoku bio je Bale, zabio pogodak, ali sudac je označio prekršaj Velšanina na Albi

80. minuta - Suarez je pucao iskosa s desne strane, ali njegov udarac otišao je malo pored desne vratnice

74. minuta - U igru ulazi Arda Turan, a teren je napustio naš Ivan Rakitić

68. minuta - Dobru akciju odigrali su nogometaši Reala u kojoj je u konačnici Bale pucao s ruba kaznenog prostora, ali Bravo zaustavlja njegov pokušaj

GOOOOL 62. minuta - Luka Modrić je pokrenuo kontru Reala, dodao do Marcela koji je povukao loptu do šesnaesterca i dodao do Kroosa koji puca, a lopta se potom od bloka odbila u vioskom luku do Benzeme koji škaricama šalje loptu u mrežu za izjednačenje

GOOOOL 56. minuta - Rakitić je ubacio iz kornera, a najviši u skoku bio je Pique i iz blizine zabio za vodstvo Barcelone

54. minuta - Messi je pokušao s ruba šesnaesterca lobati Navasa, ali genijalni Kostarikanac na vratima Reala paradom zaustavlja njegov pokušaj

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minuta - Carvajal je dao idealnu loptu na desetak metara od gola za Benzemu, ali njegov udarac otišao je u posljednji red tribina Nou Campa

42. minuta - Neymar je prebacio čitavu obranu Reala, a na drugoj strani je na rubu kaznenog prostora na loptu naletio Dani Alves, ali njegov pokušaj otišao je iznad grede

30. minuta - Pucao je Ronaldo iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, ali lopta je otišla iznad grede

25. minuta - Ronaldo je pucao s desetak metara, ali lopta je otišla točno u Brava

24. minuta - Messi je krenuo prema Navasu i pokušao na putu prijeći Ramosa, koji ga ruši na rubu šesnaesterca, ali sudac nije mislio da je to bio prekršaj

19. minuta - Rakitić je pucao s desetak metara nakon pogreške obrane Reala, ali Navas je na mjestu

19. minuta - Messi je pokušao pucati direktno iz slobodnog udarca s 18 metara, ali lopta je otišla iznad grede

10. minuta - Sudac je propustio dosuditi čisto zaleđe Suareza koji je zagradio loptu za Neymara, a ovaj mu je potom vratio na pet metara, a Urugvajac je promašio zicer nad zicerima. Sreća da nije bilo pogotka jer je tome prethodila velika pogreška linijskog suca

8. minuta - Iniesta je dao loptu u prostor za Suareta, ali ispred Urugvajca loptu je u posljednji trenutak pokupio Navas

3. minuta - Messi je pokušao dodati do Suareza, ali Modrić fantstičnom reakcijom zaustavlja pokušaj Argentinca

1. minuta - Utakmica je počela!

20.25 - Igrači su izašli na teren Nou Campa na kojem su tribine tradicionalno obojane u crveno-plavu boju, a navijači su specijalno odali počast legendi Barcelone Johanu Cruyffu tako što su preko čitave tribine zajedničkom koreografijom ispisali 'hvala Johan' s brojem '14' kojeg je Nizozemac nosio u vrijeme dok je nastupao za Katalonce. Također prije samog početka minutom šutnje se Nou Camp naklonio legedarnom Cruyffu

19.38 - Još je manje od sat vremena ostalo do utakmice na Nou Campu, ali atmosfera u Barceloni je od jutra uzavrela uoči velikog El Clasica. Navijači isrpred stadiona napravili su pravu feštu i svi jedva čekaju da započne novi El Clasico.

19.20 - Kako je i bilo najavljeno u sastavu Real Madrida neće biti Matea Kovačića koji s Madriđanima nije niti otputovao u Barcelonu. Zinedine Zidane je od prve minute odlučio priliku pružiti Casemiru koji u posljednje vrijeme pruža solidne partije u dresu Los Blancosa.