AP
BUNDESLIGA

VIDEO Perišiću 15. minuta u remiju Dortmunda i Stuttgarta, Bayern slavio kod HSV-a!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 03. studeni 2012. 18:54

Prvak Bundeslige posljednje dvije godine, dortmundska Borussija, ove sezone nikako ne može pronaći pravi ritam u domaćem prvenstvu, pa je i ove subote kiksala.

Pred 80.000 navijača Borussija je odigrala samo 0-0 protiv Stuttgarta, pa i dalje Kloppova momčad ne može uhvatiti kontakt s vodećim Bayernom. Recimo da su ove dvije momčadi prošle sezone odigrale remi u Dortmundu, ali tadašnji remi je zbilja bio spektakularan, završilo je uz osam pogodaka.

Moglo je i ove subote biti pogodaka, ali brojne su šanse ostale neiskorištene. Za domaćina je pred kraj utakmice Lewandowski pogodio gredu, ali su se i tijekom cijele utakmice domaći igrači ispromašivali pred Ulreichom. Imali su i gosti svoje prilike, primjerice, Vedad Ibišević je u drugom dijelu išao sam prema domaćim vratima, a tom prilikom se možda mogao svirati i jedanaesterac za Stuttgart.

Kako god, završilo je i bez golova i bez pobjednika, a hrvatski nogometaš Ivan Perišić je u igru ušao u 76. minuti.

Osim Borussije (D) izgubio je i Schalke u ovom 10. kolu, još jedna momčad iz vrha ljestvice. U 91. minuti je Hoffenheim golom Schipplocka pobijedio u tom ogledu 3-2. Schalke je dva puta stizao vodstvo Hoffenheima, ali nakon tog gola u 91. minuti bilo je jasno da je kraj za goste iz Gelsenkirchena.

Ovo je Schalkeu bio prekid serije od šest uzastopnih pobjeda (u svim natjecanjima), kao i prvi poraz nakon 22. rujna (od Bayerna).

Nakon dvije pobjede zaredom (prvenstvo i Kup), vrlo brzo je došlo prizemljenje za Wolfsburg koji je u Nürnbergu poražen s 1-0. Gebhart je u 76. minuti postigao jedini pogodak, a recimo da je za goste Ivica Olić igrao do 62. minute, dok je Srđan Lakić uobičajeno u igru ušao u drugom dijelu (u 84. minuti).

Recimo da je još Hannover s 2-0 na domaćem travnjaku svladao Augsburg, dok su u Mönchenglaadbachu Borussija i Freiburg odigrali bez pobjednika (1-1).

Bayern prekinuo loša iskustva kod Hamburga

Nogometaši Bayerna upisali su u 10. kolu Bundeslige devetu pobjedu. S 3-0 je Heynckesova momčad prošla za njih itekako opasno gostovanje kod Hamburga...

Recimo da je Bayern u posljednje vrijeme imao loših iskustava kada su u pitanju gostovanja kod Hamburga. Na tom stadionu nije pobijedio u posljednjih pet prvenstvenih dvoboja (dvije pobjede Hamburga i tri remija), a Bavarci su posljednji put na sjeveru Njemačke slavili 2006. godine!

Ovom prilikom je Bayern slomio domaćina krajem prvog i pogotovo početkom drugog dijela. U 40. minuti je glavom iz blizine poentirao Schweinsteiger (na asistenciju Kroosa), a početkom drugog dijela su Müller i Kroos zabijali za 2-0 i 3-0 i to oba puta na dobra dodavanja Francka Riberyja.

Bayern je mogao i uvjerljivije slaviti, te je potpuno nadigrao slabog domaćina za kojeg je cijelu utakmicu odigrao Milan Badelj, a Ivo Iličević nije bio u kadru. Za Bayern je svih 90 minuta odigrao Mario Mandžukić koji ovom prilikom nije imao svoj dan. Promašio je dvije dobre šanse, a nije sudjelovao kod niti jednog od tri pogotka.

Bayern sada drugoplasiranom Schalkeu bježi sedam, a Borussiji iz Dortmunda čak 11 bodova.

Bundesliga, 10. kolo:

Hamburg - Bayern 0-3 (Schweinsteiger 40, Müller 48, Kroos 53)

Borussia (D) - Stuttgart 0-0

Borussia (M) - Freiburg 1-1 (Camargo 42 / Caligiuri 77-11m)

Hannover - Augsburg 2-0 (Diouf 26, Stindl 85)

Nürnberg - Wolfsburg 1-0 (Gebhart 76)

Hoffenheim - Schalke 2-2 (Volland 13, Firmino 67-11m, Schipplock 90+1 / Neustädter 37, Uchida 82)

1. Bayern 10 9 0 1 30-4 27

2. Schalke 10 6 2 2 20-11 20

3. Eintracht Fran 10 6 2 2 21-17 20

4. Borussia (D) 10 4 4 2 20-11 16

5. Bayer 9 4 3 2 15-12 15

6. Hannover 10 4 2 4 20-16 14

7. Mainz 9 4 2 3 12-10 14

8. Hamburg 10 4 1 5 11-14 13