NEVJEROJATAN POTEZ

Piše: HinaObjavljeno: 15. lipanj 2015. 13:14

U prvom kolu skupine C Copa Americe Brazil je noćas pobijedio Peru sa 2-1 pogotkom Douglasa Coste u sudačkoj nadoknadi, ali briljirao je Neymar, koji je upisao gol i asistenciju.

Peru je poveo u 3. minuti golom Christiana Cueve, ali već u 5. minuti izjednačio je Neymar. Pobjednički pogodak za Brazil zabio je Douglas Costa u sudačkoj nadoknadi (90+1) na asistenciju Neymara.

Najbolji brazilski nogometaš bio je odlično raspoložen, a najbolji potez bio mu je "dvostruki sombrero" kojim je izludio Peruanca Luisa Advínculu.

U drugoj utakmici skupine C Venezuela je iznenadila Kolumbiju, pobijedivši 1-0 golom Salomona Rondona u 60. minuti. Kolumbija, predvođena Jamesom Rodríguezom i Radamelom Falcaom, imala je incijativu i nekoliko odličnih prilika, ali vratar Venezuele Alain Baroja i stoper Oswaldo Vizcarrondo pružili su odlične partije. Ovo je prva pobjeda Venezuele protiv Kolumbije na turnirima Copa Americe.

U sljedećem kolu sastaju se Brazil - Kolumbija, te Peru - Venezuela.