AFP
JUVE - INTER 1-1

Piše: ArhivaObjavljeno: 07. siječanj 2015. 00:00

U posljednjoj utakmici 17. kola Serie A Juventus i Inter su odigrali 1-1. S tim raspletom događaja najzadovoljnija može biti Roma koja se Staroj Dami približila na samo jedan bod. Derbi kola je bio odličan, odigran u ubitačnom ritmu i pravo je čudo kako nije bilo više golova. Juvnetus je bio puno bolji u prvom poluvremenu i izgledalo je kao da će uzeti rutinsku pobjedu, ali očito je Mancini na odmoru dobro očitao bukvicu svojim igračima, jer Inter je u nastavku odigrao ponajboljih 45 minuta u cijeloj sezoni.

Stvari su naopako krenule za goste već u 5. minuti kada je Tevez raspametio domaće navijače. Pravu majstoriju izveo je Vidal, petom je izbacio iz igre svog braniča i sjajnom loptom uposlio Argentina koji je iz blizine pogodio praznu mrežu. Prije toga je Marchisio zapucao sjajnu priliku, a pred kraj poluvremena Paul Pogba je pokazao zašto se pola Europe bori za njega. Na malom prostoru prediblao je dva igrača Intera, ali iz situacije 'jedan na jedan' obranio mu je Handanović.

Inter u prvom poluvremenu nije odigrao ništa, ali drugo je sigurno bilo po volji Mancinija. Gosti su zavladali terenom i nagrada je došla u 64. minuti. Guarin je sjajnom loptom pronašao Icardija, koji je iz teške situacije prevario Buffona i izjednačio. Icardi je trebao biti spasitelj Intera, ali u završnici je ispao tragičar. Majstor je imao čak tri meč-lopte za Inter i ni jednu nije iskoristio. Prvo je u 79. minuti na asistenciju debitanta Podolskog iz blizine promašio nebranjena vrata. Nakon toga je odlično pucao s 16 metara, ali vratar Juvea je krasnom paradom izbio u korner. Za kraj, Icardi je upropastio kontru Intera 3 na 2...

Posljednu nadu gostiju da bi mogli izvući nešto više od boda uništio je Mateo Kovačić u 86. minuti neopreznim startom na Liechsteinera zbog kojeg je zaradio prvi crveni karton u Serie A. Inače, hrvatski reprezentativac odigrao je prosječnu utakmicu...

REZULTATI 17. KOLA:

Udinese - Roma 0-1 (Astori 17)

Parma - Fiorentina 1-0 (Costa 11)

Milan - Sassuolo 1-2 (Poli 9 / Sansone 28, Zaza 67)

Chievo - Torino 0-0

Empoli - Verona 0-0

Genoa - Atalanta 2-2 (Iago Falque 51-11m, Matri 69 / Zappacosta 37, Moralez 49)

Palermo - Cagliari 5-0 (Morganella 6, Munoz 10, Dybala 33-11m, 72, E. Barreto 85)

Cesena - Napoli 1-4 (Brienza 75 / Callejon 29, Higuain 41, 72, Hamšik 64)

Juventus - Inter 1-1 (Tevez 5 / Icardi 64)